1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

7 فروردین 1397
  • 0

برند میباخ یک خودروسازی بسیار قدیمی آلمانی است که از سال ۱۹۰۹ توسط ویلهلم میباخ(Wilhelm Maybach) افتتاح شد و تا سال ۲۰۱۲ به تولید خودروهای لوکس با برند خود می‌پرداخت.

 معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

در سال 2012 به‌دلیل مسائل مالی مرتبط به فروش خودروهایش، این شرکت از دایره برندهای لوکس بازار حذف شد اما در کمتر از 2 سال بعد یعنی در سال 2014، مدیران شرکت دایملر اعلام کردند که قصد دارند برند جدید و مجزایی برای خودروهای فوق‌لوکس خود عرضه کنند و قصد دارند نام «Maybach» را ‌روی آن قرار دهند. از آن پس خودروهای فوق‌لوکس آلمانی ساخته شرکت بنز با برند Mercedes-Maybach پا به بازار گذاشتند. در این مطلب نگاهی کوتاه به خاص‌ترین آپشن‌های مدل‌های 2018 از این برند جذاب و لوکس آلمانی می‌اندازیم.

سیستم صوتی Burmester

 معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

برمستر که یک برند سیستم صوتی بسیار مطرح آلمانی است، از سال 1977 کار خود را آغاز کرده ‌و به ‌صورت اختصاصی سیستم صوتی خودروهای لوکس آلمانی مانند بنز و پورشه را می‌سازد. در مایباخ S کلاس 2018 از سیستم صوتی برمستر بسیار پیشرفته‌ای استفاده شده است. این سیستم صوتی از 24 بلندگو و 24 آمپلی‌فایر مجزا بهره می‌برد که می‌تواند مجموعا قدرتی معادل 1540 وات را به سرنشینان خودرو ارائه دهد. این سیستم صوتی خاص با ترکیبی مشابه برای خودرو بوگاتی ویرون هم مورد استفاده قرار گرفته است.

سیستم نورپردازی داخلی

 معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

شاید به جرات بتوان یکی از متفاوت‌ترین بخش‌های مرسدس‌های مایباخ را همین سیستم نورپردازی مولتی‌کالر داخلی دانست. این سیستم که به صورت الکترونیکی می‌تواند طیف بی‌پایانی از رنگ‌ها را از طریق لامپ‌های LED بسیار کوچک که در تمام فضای داخلی خودرو به صورت استادانه‌ای جاگذاری شده‌اند، تشکیل دهد و فضای داخلی خودرو را درست بر اساس میل سرنشینان تنظیم کند.

سیستم تعلیق Magic Body Control

 معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

بنز پس از 7 سال تحقیق و توسعه فناوری‌های سیستم تعلیق و فرمان سیستمی را به بازار ارائه کرد که شاید بتوان آن را یکی از هوشمندانه‌ترین اختراعات بشر دانست. Magic Body Control یک سیستم ترکیبی از الکترونیک و مکانیک است که به‌صورت فوق‌العاده‌ای می‌تواند ثبات یک اتاق 2تنی را در شرایط ناهموار جاده تضمین کند. فرآیند کار این سیستم به این نحو است که سطح جاده با دقت 10 میلی‌متر توسط دوربین نصب شده در بالای آینه وسط تا سرعت‌های کمتر از 122 کیلومتر تا فاصله 15 متر از جلو خودرو اسکن می‌شود، سپس دیتای دریافت‌شده از دوربین توسط سیستم Active Body Control به سیستم برقی نصب شده ‌روی سیستم تعلیق منتقل می‌شود تا آن سیستم به صورت لحظه‌ای میرایی فنرهای هر چرخ را به صورت مجزا و به نسبت موانع مسیر نرم یا سفت کند تا کمترین میزان فشار و ضربه به داخل اتاق خودرو منتقل شود. عملکرد این سیستم به نحوی است که می‌تواند اثر افتادن یک چرخ در چاله و یا رد‌شدن از روی یک دست‌انداز را تقریبا خنثی کند و به این ترتیب سرنشینان S-Class تقریبا هیچ احساسی از فراز و نشیب‌های جاده نخواهند داشت!

Landaulet

 معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

در سال 2017 بنز برای نخستین‌بار اقدام به ساخت نمونه مایباخ برای مدل G-Class خود کرد. این خودرو که با کد G650 شناخته می‌شود نخستین SUV تولید شده با نام Maybach است. از جمله خاص‌ترین نکاتی که می‌توان در مورد این خودرو گفت، سیستم کانورتیبل برای 2سرنشین عقب است. از آنجا که این خودرو در واقع لوکس‌ترین نمونه از G-Class است، 2 صندلی عقب آن به صورت کاملا مجزا و با فاصله از صندلی‌های جلو نصب شده‌اند و سیستم Landaulet در واقع به مفهوم کانورتیبلی است که سقف را فقط برای 2 سرنشین عقب باز می‌کند. در واقع مالک این خودرو می‌تواند تصمیم بگیرد که می‌خواهد در هوای آزاد تنفس کند و آفتاب بگیرد و یا اینکه می‌خواهد در فضای کاملا بسته به موسیقی گوش‌کند و یا استراحت کند! از دیگر نکات جالب در مورد این خودرو این است که تنها 99 دستگاه از این مدل به تولید خواهند رسید و قیمت پایه آنها حدود 500 هزار دلار خواهد بود!

ساعت لوکس Schaffhausen

 معرفی آپشن‌های خاص‌ترین‌ آلمانی‌ ؛ مایباخ ۲۰۱۸

برند IWC یا International Watch Co. که از سال 1868 فعالیت خود را آغاز کرده است، بی‌شک یکی از مطرح‌ترین برندهای ساعت در جهان به‌حساب می‌آید. ساعت آنالوگ‌ نصب‌شده ‌‌روی داشبورد خودروهای مایباخ از این برند انتخاب می‌شوند.نظرات