1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی ب‌ام‌و X5 2019، بزرگتر، سبک‌تر و خوش‌تیپ‌تر از همیشه

معرفی ب‌ام‌و X5 2019، بزرگتر، سبک‌تر و خوش‌تیپ‌تر از همیشه

24 فروردین 1397
  • 0

نسل جدید ب‌ام‌و X5 درقالب یک نسخه 2019 وارد بازار خواهد شد و تصاویر لو رفته از آن در طی مراحل آزمایش، به طور بالقوه ژست‌های پرفورمنسی آن را نشان می‌دهد.

تشخیص تغییرات این مدل اولیه نسبت به نسل‌های قبل با وجود لایه‌های استتاری سخت به نظر می‌رسد، با این وجود برخی از تغییرات در همان نگاه اول به چشم می‌خورند. به عنوان مثال واضح‌ترین تغییر در نسل جدید این خودرو جلوپنجره کلیه شکلی است که به شکلی چشم‌گیر بزرگتر و پهن‌تر از مدل‌های موجود امروزی ساخته شده است. بزرگی این جلوپنجره در خودرویی با این سایز و ابعاد تا حدودی عجیب نیز به نظر می‌رسد با این وجود قضاوت در خصوص ظاهر این خودرو کمی زود است.

 معرفی ب‌ام‌و X5 2019، بزرگتر، سبک‌تر و خوش‌تیپ‌تر از همیشه

خودرو عناصر متقاعدکننده‌ای را در فضای خارجی خود جای داده که شامل چراغ‌های LED DRLs، چراغ‌های باریکی و کشیده‌تر نمای عقب و اگزوزهای مربعی شکل در طرفین خودرو می‌شود.

یکی از پروتوتایپ‌های این خودرو روی چرخ‌های اسپورت قرار گرفته که شباهت آن را با مدل‌های M این برند بیشتر می‌کند.

 معرفی ب‌ام‌و X5 2019، بزرگتر، سبک‌تر و خوش‌تیپ‌تر از همیشه

احتمالا بیشتر طرفداران ب‌ام‌و به دنبال تغییرات چشم‌گیر در نمای خراجی این خودرو هستند اما برخلاف تصور همگان، بیشترین تغییرات این خودرو در زیر پوسته آن رخ می‌دهد. مانند خودروهای سری 5 و 7 ب‌ام‌و پلت‌فرم‌های کلار در زیر X5ها جای گرفته‌اند.

این SUVها، بزرگتر، سبک تر و محکم‌تر از مدل‌های کنونی ساخته خواهند شد و این ویژگی‌ها می‌تواند هندلینگ خوب و بنیادی و عملکرد توسعه یافته را برای خودرو رقم بزند. بر اساس گزارش‌ها وزن این خودرو نیز حدود 250 تا 300 کیلوگرم کاهش یافته است.

 معرفی ب‌ام‌و X5 2019، بزرگتر، سبک‌تر و خوش‌تیپ‌تر از همیشه

مشتریان ب‌ام‌و با توجه به محل زندگی خود انتخاب‌های متفاوتی خواهند داشت. موتورهای 4، 6 و 8 سیلندر بنزینی و دیزلی که قبلا در سری 5 و 7 ب‌ام‌و شاهد بودیم در این مدل‌های جدید 2019 نیز به کار خواهند رفت. از آنجا که ب‌ام‌و به الکتریکی‌ها نیز علاقه‌مند است، احتمال توسعه پلاگین هیبریدها در این مدل نیز وجود دارد. احتمال ارائه این خودرو با موتور توئین توربوی V8 با قابلیت ارائه 600 اسب‌بخار نیز وجود دارد. احتمالا این ب‌ام‌و 2019 در نمایشگاه‌ خودرویی پاریس در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

 معرفی ب‌ام‌و X5 2019، بزرگتر، سبک‌تر و خوش‌تیپ‌تر از همیشهنظرات