1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آیا سریع‌ترین خودروی جهان این نیسان قشقایی است؟

آیا سریع‌ترین خودروی جهان این نیسان قشقایی است؟

8 اردیبهشت 1397
  • 0

در حالیکه SUV ها (شاسی بلند ها )خوب قدرت گرفته‌اند و محبوبیت زیادی را برای خود رقم زده‌اند، در بحث سرعت و شتاب هنوز نتوانسته دل طرفداران سرعت در دنیای خودرو را ببرند.

این خودروها معمولا سنگین‌اند و طرفداران خود اطمینان می‌دهند از پس چالش‌های بزرگ و قدرتی برمی‌‌‌‌آیند، اما در سرعت معمولا کم می‌آورند.

 آیا سریع‌ترین خودروی جهان این نیسان قشقایی است؟

سال گذشته یک تیونر توانست یک لندکروز تویوتا را با قدرت 2000 اسب بخار ارائه دهد تا لقب سریع‌ترین شاسی بلند خاص دنیا را از آن خود کند، اما اینک داستان تغییر کرده و نیسان به عنوان رقیب تویوتا با همکاری یک شرکت تیونر بریتانیایی به نام "سون ولی" یک نیسان قشقایی را به توانی حدود 2 هزار اسب بخار رسانده است که می‌تواند سریع‌تریند شاسی بلند کنونی در دنیا باشد.

 آیا سریع‌ترین خودروی جهان این نیسان قشقایی است؟

این میزان سرعت عجیب است، زیرا این خودرو توانسته رکورد یک ابر خودرو از آگرا RS برند کونیگ زگ را نیز بشکند.

آگرا در حالت معمولی سریع‌ترین خودروی جهان است و می‌تواند با سرعتی حدود 356 کیلومتر در ساعت حرکت کند، اما نیسان ادعاء کرده که قشقایی R جدید با سرعت 382 کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

 آیا سریع‌ترین خودروی جهان این نیسان قشقایی است؟

چالش بین آگرا RS و نیسان قشقایی R هنوز به نمایش درنیامده است، اما موتور تیون شده این خودرو مشابه موتوری است که در نیسان گودزیلای معروف مورد استفاده قرار گرفته است. با این وجود باید به این موضوع دقت کرد که آگرای RS در مدل تیون شده قدرتی بیش از خودروی رقیب خود دارد و در نسخه معمولی از رقیب خاص و تقویب شده خود باز مانده است.

 آیا سریع‌ترین خودروی جهان این نیسان قشقایی است؟نظرات