1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. تولید دوج وایپر جدید با موتوری 8 سیلندر

تولید دوج وایپر جدید با موتوری 8 سیلندر

15 خرداد 1397
  • 0

گزارش شده که دوج وایپر جدید در راه است و احتمالا موتور V10 آن با یک نسخه V8 آلومینیومی ساده تر جایگزین خواهد شد.

فیات کرایسلر در مورد ساخت یک وایپر جدید جدی است تا با شورلت کوروت رقابت کند. تایید شده است که این خودرو در دست ساخت است و نشریه ای که این خبر را منتشر کرده در خبر خود نوشته است: "به ما اعتماد کنید، یک وایپر جدید در راه است."

 تولید دوج وایپر جدید با موتوری 8 سیلندر

نسل بعدی این خودروی سوپر اسپرت آمریکایی ساختار دیفرانسیل عقب و موتور جلوی خود را حفظ می کند و از طراحی کشیده شده به سمت عقب و کاپوتی کشیده بهره خواهد برد. آلومینیوم و فیبر کربنی به کاهش وزن این خودرو کمک می کنند و سیستم تعلیق جلو و عقب مستقل آن به ثبات خودرو در پیچ ها کمک می کنند. از ابتدای امر، یک مدل کانورتیبل برای این خودرو ساخته می شود و مدل دارای سقف آن 2 یا 3 سال بعد عرضه خواهد شد.

زیر کاپوت این خودرو موتور آلومینیومی block V8 جدید تعبیه می شود. گمان می رود مدل پایه این خودرو دمش طبیعی بوده و قدرتی در حدود 550 اسب بخار تولید خواهد کرد. یک نسخه سوپرشارژ با قدرتی در حدود 700 اسب بخار نیز بعدا برای این خودرو ارائه می شود. گفته می شود این موتور نسخه نسل بعدی از موتور 707 اسب بخاری Hellcat V8 خواهد بود که اکنون در چلنجر و چارجر خلکت و جیپ گرند چروکی Trackhawk استفاده می شود.

 تولید دوج وایپر جدید با موتوری 8 سیلندر

فیات کرایسلر در تلاش برای رقابت جدی تر، یک گیربکس دستی را برای نسل بعدی وایپر ارائه می کند. هنوز مشخص نیست که این خودرو صرفا دستی خواهد بود یا آپشن اتوماتیک نیز خواهد داشت.

پیش بینی می شود که دوج نمونه اولیه ای از وایپر جدید را در نمایشگاه خودروی دیترویت 2019 به نمایش در می آورد. این خودرو حداقل تا سال 2020 یا 2021 وارد جاده ها نخواهد شد. گفته می شود قیمت این خودرو در حدود 90 هزار دلار خواهد بود.

 تولید دوج وایپر جدید با موتوری 8 سیلندر

 تولید دوج وایپر جدید با موتوری 8 سیلندرنظرات