1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی نسل جدید رنج‌روور ؛ رقیب "کولیان" بنتلی و "بنتایگای" رولزرویس

معرفی نسل جدید رنج‌روور ؛ رقیب "کولیان" بنتلی و "بنتایگای" رولزرویس

19 تیر 1397
  • 0

احتمالا بنتایگای بنتلی و کولیان رولزرویس در حال حاضر حاکم سگمنت suv های ( شاسی بلند) لوکس و برجسته بازارند، اما رنج‌روور که قصد ندارد سهم خود در این بازار را از دست بدهد در حال ایجاد ارتقاهای اساسی روی نسل‌های بعدی و رقابت با رقبای لاکچری خود دارد.

قرار است این خودرو در سال 2021 معرفی شود. این خودرو براساس طراحی جدید ماژولار طولی یا (MLA) ساخته خواهد شد و با پلت‌فرم آلومینیومی بسیار سبک‌تر از خودروهای قبلی رنج‌روور از آب درآمده است. از دیگر خصوصیات این پلت‌فرم انعطاف‌پذیری آن است که می‌تواند با بسیاری از خودروهای لندروور- جگوار به عنوان کمپانی والد هماهنگ باشد.

 معرفی نسل جدید رنج‌روور ؛ رقیب

این پلت‌فرم هماهنگی کامل سازه آن با موتورهای تمام الکتریکی در کنار پلاگین هیبریدها یا موتورهای بنزینی و دیزلی را داردو برند انگلیسی تولید کننده آن در حال آماده‌سازی خود در جهت انطباق با الکتریکی‌ها و سازه‌های الکتریکی است.

براساس این گزارش نسل بعدی رنج‌روورها به صورت تمام الکتریکی ساخته نمی‌شوند و کمپانی محصول تمام الکتریکی خود را به صورت مجزا ارائه خواهد کرد.

 معرفی نسل جدید رنج‌روور ؛ رقیب

جالب اینجاست که موتورهای موجود روی رنج‌روورهای فعلی در پلت‌فرم جدید حذف خواهند شد. این موتورها شامل انواع 3 لیتری V6 دیزلی، 4.4 لیتری V8 دیزلی، مدل 5 لیتری سوپر شارژ V8 بنزینی مدل 3 لیتری بنزینی V8 می‌شوند.

رقبای آتی بنتلی و رولزرویس طراحی جدیدی به خود گرفته‌اند و با زبانی مدرن ویژگی‌های منحصر به فردی از خود نشان می‌دهند.

 معرفی نسل جدید رنج‌روور ؛ رقیب

فناوری‌های پیشرفته در این مدل به وفور یافت می‌شوند، به عنوان مثال سیستم ارتقا یافته "تاچ پرو دو" ولار در مدل‌های آتی "رنج روور" دیده خواهد شد. فناوری‌های ارتباطی که پیشتر در جگوار "ئی- پیس" دیده شده و حد واسط‌های خانگی این خودروها در مدل‌های آتی دراین خودروها وجود دارند. کمپانی سازنده اعلام کرده سطح لاکچری این خودرو نیز به شدت تغییر می‌دهد تا خودرو در کنار مدل‌هایی مانند کولیان یا بنتایگا قرار گیرد.

 معرفی نسل جدید رنج‌روور ؛ رقیبنظرات