1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. کراس‌اوور کوپهٔ جدید چینی : Wey P8 GT + عکس

کراس‌اوور کوپهٔ جدید چینی : Wey P8 GT + عکس

31 تیر 1397
  • 0

Wey برند لوکس شرکت چینی گریت وال است که کار خود را با معرفی کراس‌اووری بنام VV7 در اوایل سال گذشته آغاز کرد. سپس این شرکت در نمایشگاه خودروی گوانگژو 2017، نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی VV7 را با نام P8 معرفی کرد. حال نسخهٔ دیگری از این خودرو با نام P8 GT معرفی شده است که در اصل نسخهٔ اسپرت و کوپهٔ مدل P8 محسوب می‌شود. در نمای جلویی P8 GT جلوپنجرهٔ مشکی‌رنگ بسیار بزرگی جلب‌توجه می‌کند که در لبه‌های آن تریم کرومی براقی کار شده است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های ظاهری برجستهٔ این کراس‌اوور کوپهٔ جدید چینی نیز می‌توان به چراغ‌های جلوی تیز و آینه‌های جانبی بزرگی اشاره کرد که روی درها نصب شده‌اند.

 کراس‌اوور کوپهٔ جدید چینی : Wey P8 GT

Wey P8 GT همانند نسخهٔ معمولی P8 به یک قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی مجهز است که شامل یک موتور 2 لیتری توربوشارژ بنزینی، یک استارت ژنراتور تسمه‌ای (BSG) و یک موتور الکتریکی می‌شود که روی محور عقب نصب شده است. مجموع خروجی این سیستم برابر با 340 اسب بخار قدرت و 524 نیوتن متر گشتاور است. برای انتقال نیرو هم یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه در نظر گرفته شده است. همچنین با توجه به اینکه موتور الکتریکی در محور عقب نصب شده است، نیروی خود را به چرخ‌های عقب انتقال داده و بنابراین P8 GT را برخلاف بسیاری از کراس‌اوورهای چینی، به خودرویی چهارچرخ محرک تبدیل کرده است.

 کراس‌اوور کوپهٔ جدید چینی : Wey P8 GT

همانند نسخهٔ معمولی P8، شرکت Wey ادعا کرده است که مدل P8 GT هم می‌تواند ظرف 6.5 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد درحالی‌که توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 210 کیلومتر در ساعت را هم دارد. همچنین گفته شده این ماشین می‌تواند تا 50 کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی بپیماید. این در حالی است که وقتی خودرو از پیشرانهٔ بنزینی خود استفاده کند، این عدد به 600 کیلومتر افزایش پیدا می‌کند. مصرف سوخت این کراس‌اوور کوپهٔ پلاگین‌هیبریدی هم 2.3 لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است. طول، عرض و ارتفاع P8 GT به ترتیب عبارت‌اند از 4.79 متر، 1.94 متر و 1.67 متر درحالی‌که فاصلهٔ محوری آن 2.95 متر بوده و 2281 کیلوگرم هم وزن دارد.

منبع پدال


نظرات