1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آشنایی با عجیب ترین خودرو تاریخ اینفینیتی + عکس

آشنایی با عجیب ترین خودرو تاریخ اینفینیتی + عکس

9 شهریور 1397
  • 0

اینفینیتی از "هفته خودرویی مونتری" در کالیفرنیا بهره برده تا یک خودروی ویژه و عجیب را با نام "پروتایپ 10" به مردم نمایش دهد.

این طراحی در اصل سند چشم‌انداز ظاهری برای برنامه‌‌های جاه طلبانه و خلاقانه خودروای اجرایی الکتریکی است.

 آشنایی با پروتوتایپ 10، خودرو تک نفره اینفینیتی + عکس

در پروتوتایپ 9 که در سال گذشته به نمایش درآمد، شاهد محصولی با شکل و شمایل کلاسیک بودیم، اما ورژن پیشرفته‌تر 10 مدرن‌تر بوده با چراغ‌های باریک و گلگیرهای عضلانی ترکیبی چشم‌گیر را به نمایش می‌گذارد. قرار است این مدل مفهومی زبان طراحی برای آینده خودروها به وِزه مدل‌های بی‌سقف باشد، اما آنچه پیش‌بینی می‌شود، ورود خودروی مدرنی و با سقفی از این نمونه در قالب یک نسخه تولیدی است. پروتوتایپ 10 در اصل یک خودرو به روز و ویژه با ویژگی‌های آیرودینامیکی در نمای روبه‌رویی است.

 آشنایی با پروتوتایپ 10، خودرو تک نفره اینفینیتی + عکس

در این مدل شاهد بدنه‌ای کشیده، اوورهنگ‌هایی کوتاه و کابین باز هستیم. شیشه جلو خودرو نیز کوتاه بوده و یک باله کوتاه نیز در پشت صندلی راننده وجود دارد.

اطلاعات زیادی در خصوص این خودرو وجود ندارد، اما نمای پشت خودرو یک فضای گرد و انحنادار را در ترکیب با خطوط و عناصر ذوزنقه‌ای به شما می‌بخشد.

 آشنایی با پروتوتایپ 10، خودرو تک نفره اینفینیتی + عکس

طراحی ساده کابین روی راننده تمرکز دارد. در کنار راننده و جایی که معمولاً سرنشین کناری قرار می‌گیرد یک ورودی هوای بسیار بزرگ وجود دارد که هوا را برای خنک کردن باتری‌ها و پیشرانه الکتریکی منتقل می‌کند. اینفینیتی از این خودرو تنها به عنوان طرحی مطالعاتی یاد کرده در این خودرو موتور و محرک‌ها وجود ندارند. طراحی ساختار خودرو به شکل ماژولار بوده و اینفینیتی می‌تواند با تغییرات زیاد روی همین کانسپت ویژه مدل‌های متفاوتی رقم زده یا آن را در ساختار بسیاری از خودروهای آینده خود به کار برد

از آنجا که تا 3 سال آینده بیشتر یا تمامی ساخته‌های اینفینیتی الکتریکی می‌شوند، این مدل مفهومی پروتایت 10 از اهمیت زیادی برخوردار است.

 آشنایی با پروتوتایپ 10، خودرو تک نفره اینفینیتی + عکسنظرات