1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. کراس‌اوور جدید آئودی SQ2 معرفی شد

کراس‌اوور جدید آئودی SQ2 معرفی شد

13 مهر 1397
  • 1

پس از ماه‌ها تست و بررسی و ثبت چندین تصاویر جاسوسی، سرانجام آئودی SQ2 آماده‌ی دلبری در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 شد.

 کراس‌اوور جدید آئودی SQ2 معرفی شد

نسخه‌ی پرچم‌دار کراس اوور کوچک Q2 از همان پیشرانه‌های محصولات آئودی S3 سود می‌برد.

پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربوی بنزینی این خودرو قدرت 300 اسب بخاری و گشتاور 400 نیوتون متری داشته و با یک گیربکس 7 سرعته DSC اس ترونیک و سیستم چهار چرخ محرک کواترو همکاری می‌کند.

آئودی می‌گوید شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت SQ2 برابر با 4.8 ثانیه بوده که دودهم ثانیه کندتر از آئودی S3 اسپورت‌بک می‌باشد. سقف سرعت این کراس اوور اسپورت نیز به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده است.

 کراس‌اوور جدید آئودی SQ2 معرفی شد

از دیگر ویژگی‌های فنی این خودرو می‌توان به سیستم ترمز ارتقا یافته با دیسک‌های 340 میلی‌متری در جلو و دیسک‌های 310 میلی‌متری در عقب اشاره کرد. این خودرو همچنین با کالیپرهای S نشان قرمز رنگ برای ترمز در دسترس می‌باشد. سیستم تعلیق جدید SQ2 باعث شده ارتفاع خودرو 20 میلی‌متر کاهش یابد. همچنین سواری خودرو سفت‌تر شده و بنابراین توانایی‌های خودرو در زمان عبور از پیچ بهبود یافته است.

 کراس‌اوور جدید آئودی SQ2 معرفی شد

از نظر ظاهری شاهد جلوپنجره‌ی متفاوت با نشان S، سپر جلوی متفاوت با ورودی‌های بزرگ‌تر، چراغ‌های جلوی LED و رینگ‌های 18 یا 19 اینچی هستیم. ما نمای عقب را ندیده‌ایم اما تصاویر جاسوسی و منابع نزدیک به کمپانی گفته‌اند در بخش عقب چهار خروجی اگزوز، سپر جدید و چراغ‌های LED نصب شده‌اند.

هنوز تصویری رسمی از کابین آئودی SQ2 منتشر نشده اما این خودروساز می‌گوید کاکپیت مجازی سفارشی در دسترس می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های کابین می‌توان به لوگوهای S، پوشش سقف، ستون و صندلی مشکی، محیط اطراف پشت آمپرها با تریم آلومینیوم برس خورده، پدال‌های فولادی ضدزنگ و رکاب نورانی اشاره کرد.

 کراس‌اوور جدید آئودی SQ2 معرفی شد

صندلی‌های این شاسی‌بلند آلمانی از ترکیب چرم و پارچه سود برده اما با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان به ترکیب چرم و آلکانترا نیز دست یافت. چرم مرغوب ناپا هم در دسترس بوده و البته ورودی‌های هوا نیز با حلقه‌های قرمز رنگ جذاب‌تر می‌شوند. نهایتاً باید به فرمان D شکل و پدال شیفترها اشاره کرد.

از جمله سیستم‌های ایمنی SQ2 نیز می‌توان به کروز کنترل تطبیقی با دستیار توقف و حرکت، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و… اشاره داشت؛ بنابراین این خودرو اساساً می‌تواند تا سرعت 64 کیلومتر در ساعت به‌صورت خودکار حرکت کند اما رانندگان باید توجه خود روی جاده را داشته و دست‌ها را همیشه روی فرمان نگه دارند.

 کراس‌اوور جدید آئودی SQ2 معرفی شد

پیش‌فروش آئودی SQ2 پیش از پایان سال جاری آغاز می‌شود و انتظار می‌رود اولین نمونه‌ها در اوایل سال 2019 به دست مشتریان برسد.

منبع پدال


نظرات

  • ایلیا ایلیا (14 مهر 1397 ساعت 08:14)

    عجب ماشینی. دمشون گرم خدایی