1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. اتحاد رنو نیسان در آستانه فروپاشی!

اتحاد رنو نیسان در آستانه فروپاشی!

30 آبان 1397
  • 1

سهام شرکت نیسان موتورز پس از انتشار خبر دستگیری مدیرعامل رنو نیسان به اتهام فرار مالیاتی امروز ۶ درصد کاهش پیدا کرد.

 کمپانی رنو نیسان در آستانه فروپاشی!

روز گذشته دوشنبه ۱۹ نوامبر بود که خبری توسط تلویزیون ملی ژاپن منتشر شد که نشان می داد کارلوس گون، مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی شرکت رنو نیسان آلیانس به اتهام عدم اعلام بخش زیادی از درآمدهای خود، فرار مالیاتی و سواستفاده شخصی از اموال و دارایی های شرکت بازداشت و دستگیر شده است.

بر اساس گزارش رویترز، گون پس از افشای آنکه از سال ۲۰۱۱ میلادی به مدت پنج سال بخش بزرگی از درآمدهای خود تقریبا ۳۸ میلیون یورو را به منظور فرار مالیاتی اعلام نکرده است، تحت پیگرد قانونی نظام قضایی ژاپن قرار گرفت و سپس بعد از تفهیم اتهام، تحویل پلیس و مقامات قضایی ژاپن داده شد.

نیسان موتورز نیز به دنبال این خبر، اعلام کرد که در صورتی که این اتهامات تایید شود، وی را اخراج خواهد کرد.

حالا تازه ترین اخبار منتشر شده از سوی رویترز حاکی از آن است که سهام شرکت نیسان موتورز تحت تاثیر خبر بازداشت مدیرعامل رنو نیسان امروز سه شنبه ۲۰ نوامبر با یک کاهش ۶ درصدی مواجه شده است.

خبر بازداشت کارلوس گون، به طور کلی همکاری شرکت رنو نیسان آلیانس را به چالش می کشاند و فعالیت های آنها را نیز به زیر سوال خواهد برد.

 کمپانی رنو نیسان در آستانه فروپاشی!

منبع ایسنا


نظرات

  • سید سید (30 آبان 1397 ساعت 21:13)

    در صنعت خودروسازی کشور برخلاف خودروسازی ژاپن اصل بر شفافیت نیست. سال ها خودروهای تک ستاره و دو ستاره تولید می گردد و هیچ نهادی از مدیران خودروساز مطالبه گری نمی کند. در اقتصادی که موضوعات بیشتر از آنکه رنگ و بوی فنی و اقتصادی به خود بگیرد، متاثر از ملاحظات سیاسی و امنیتی است به حدی که برخی از انتصابات آن نیز سیاسی است، نمی توان امیدی به بهبود کیفیت تولید و خدمات داشت. در صنعتی که گاهی انتقاد از خودروسازان و یا مطالبه گری در خصوص قراردادهای خارجی خودرویی در زمره خطوط قرمز قرار می گیرد، نمی توان انتظار شفافیت داشت. بهترین نمونه در تایید این ساختار در صنعت خودروسازی کشور، خبر انتصاب رئیس سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده در شرکت ایساکو(از شرکت های زیرمجموعه ایران خودرو) آن هم 6 روز بعد از انتصاب، است.