1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. ۵ سوپرخودروی سریع الکتریکی جهان را بشناسید

۵ سوپرخودروی سریع الکتریکی جهان را بشناسید

3 فروردین 1396
  • 0

تسلا نام خود را در در رده خودروسازهای الکتریکی در رده سرعتی غیرقابل رقابت اثبات کرد. یک مدل S تسلا با باتری‌های ۱۰۰ کیلوواتی در زمان ۲٫۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر دست خواهد یافت. تا همین جای داستان این خودرو سریع‌تر از لافراری یا پورشه ۹۱۸۸ اسپایدر است.

اما تسلا تنها خودرویی نیست که تلاش می‌کند مرزهای سرعتی را درنوردد. بسیاری از استارت‌آپ‌ها‌ نیز قصد دارند نام خود را در رده سازندگان ابرخودروها قرار دهند. البته تنها استارت‌آپ‌ها در این رده قرار نمی‌گیرند، بلکه می‌توان نام‌های بزرگی مانند مرسدس بنز را نیز در میان سازندگان پرسرعت الکتریکی نیز یافت.

ما در خصوص شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت صحبت می‌کنیم. مقوله‌ای که تمام خودروهای پرفورمنس در آن مورد بحث قرار می‌گیرند و یکی از برگ‌های برنده خودروها محسوب می شود.

یکی از ۵ خودروی سریع الکتریکی جهان را که تا کنون ساخته شده‌ است، نیو EP9 است. این خودرو محصول یک استارتاپ با نام نکست ئی‌وی NextEV است، که می‌تواند با سرعتی ۳۱۲ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

 ۵ سوپرخودروی سریع الکتریکی جهان کدامند؟

اما از خودروی معروف ترزور که در نمایشگاه ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ معرفی شد نیز باید یاد کرد. این خودرو که نام پرآوازه برند تجاری رنو را یدک می‌کشد، در کمتر از ۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید. خروجی این خودرو حدود ۳۵۰ اسب بخار اعلام شده است.

 ۵ سوپرخودروی سریع الکتریکی جهان کدامند؟

در ماه آگوست ۲۰۱۶، مرسدس از مدل مفهومی مرسدس- می‌باخ ۶ رونمایی کرد. این خودرویی الکتریکی که قدرتی معادل ۷۳۸ اسب‌بخار دارد، تاکنون مورد آزمایش سرعت قرار نگرفته است. مرسدس می گوید این خودرو در کمتر از ۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر رسیده و با بیشنه سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد. شاید جالب‌ترین موضوع در مورد این خودرو شارژ کردن باتری‌ها برای طی مسافت ۴ کیلومتری در ۵ دقیقه باشد.

 ۵ سوپرخودروی سریع الکتریکی جهان کدامند؟

اما گروه تولید کننده ریماک یک ابرخودروی الکتریکی را با نام کانسپت ۱ را در نمایشگاه خودروی ژنو با خروجی ۱۰۷۰ اسب بخارمعرفی کرده است. این خودرو در کمتر از ۲٫۶ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر رسیده و به بیشینه سرعت ۳۵۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

 ۵ سوپرخودروی سریع الکتریکی جهان کدامند؟

خودروی جنوویشن GXE که نوعی شورولت کوروت تقویت شده به شمار می رود، در صدر پر سرعت‌ترین ماشین‌های الکتریکی جهان قرار دارند. این خودروی برقی توانست با سرعت تقریبی ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت نماید.

 ۵ سوپرخودروی سریع الکتریکی جهان کدامند؟

منبع:عصرایراننظرات