1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. خیز بوگاتی شیرون برای یک رکورد شگفت‌انگیز

خیز بوگاتی شیرون برای یک رکورد شگفت‌انگیز

5 اسفند 1395
  • 0

مدیراجرایی بوگاتی اعلام کرده که خودروی مدل شیرون این شرکت می‌تواند در یک دقیقه از سرعت صفر به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در همین ۶۰ ثانیه مجددا متوقف شود. اگر این رکوردگیری ثبت شود یک پدیده دیگر برای بوگاتی شیرون شگفت‌انگیز خواهد بود. تاکنون هیچ خودروسازی نتوانسته است حتی به این رکورد نزدیک شود.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خبرآنلاین،ولفگانگ دورهایمر، مدیرعامل شرکت بوگاتی و بنتلی، در مصاحبه با مجله‌ی Evo گفته است: شیرون قادر به رسیدن به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت و بازگشت به سرعت صفر در زیر 60 ثانیه خواهد بود. تاکنون هیچ شرکتی نتوانسته چنین ادعایی کند و حتی به نزدیکی این رکورد برسد.

 از صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و بالعکس در یک دقیقه

نزدیک‌ترین و مهمترین رقیب بوگاتی شیرون، کوئنیگزگ وان (Koenigsegg One) است که در سال 2015 توانست در 17.95 ثانیه از سرعت صفر به 300 و مجدداً به صفر بازگردد. این خودرو در آن آزمایش، در 6 ثانیه موفق به توقف کامل از سرعت 300 کیلومتر بر ساعت شد. این ارقام اما فاصله بسیاری با رکورد اعلام شده توسط مدیر عامل بوگاتی دارد. باید با حضور کارشناسان فنی و در یک رکوردگیری رسمی دید بوگاتی شیرون با موتور 16 سیلندر 8 لیتری خود می‌تواند این شگفتی را به ثبت برساند.

منبع:عصرخودرونظرات