1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

6 اسفند 1396
  • 0

خودروهای شاسی بلند و یا به اصطلاح SUV که برای اهداف نظامی ساخته می شوند، دو مشخصه واضح خواهند داشت؛ طراحی ساده و مقاومت بالا. پارتیزان موتورز آلمان ادعا می کند که محصولی با دو ویژگی مذکور را تولید کرده است. در ادامه با این SUV آلمانی تحت عنوان پارتیزان وان آشنا خواهید شد.

 معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

این خودرو که توسط دکتر Juri Postnikov؛ متولد روسیه طراحی شده است، از پانل های نسبتا ارزان قیمت با قابلیت جایگزینی آسان تشکیل می شود. کمپانی سازنده ادعا کرده است که پارتیزان وان بهترین خودروی شاسی بلند برای بدترین جاده های سراسر دنیا خواهد بود. اسکلت اصلی خودرو از فولاد با مقاومت بالا تولید شده و به پارتیزان وان طول عمری 50 ساله بخشیده است. برای آن که خودروی نام برده مناسب حضور در میدان های جنگ باشد، با صفحات زرهی خارجی پوشیده می شود. این صفحات، پارتیزان وان را در برابر اجسام انفجاری به خوبی محافظت می کنند. شاسی نیز مجهز به یک صفحه ضد مین V شکل خواهد بود.

 معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

همچنین امکان بهره برداری از سیستم های موتوری تمام الکتریک و یا هیبریدی نیز وجود خواهد داشت. نسخه های متنوعی در انواع سه درب، پنج درب، 6×6 و حتی یک هیولای هشت چرخ هم از این خودرو توسعه یافته اند.

 معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

دکتر Postnikov می گوید: طراحی پارتیزان وان عمدتا به صورت یک خودروی ابتدایی صورت گرفته است. محفظه مخصوص استقرار نیروهای نظامی به شکل یک مستطیل بزرگ ساخته شده است و هیچ خط انحنای بدون هدفی را در این خودروی شاسی بلند نظامی نخواهید یافت! به عنوان یک خودروی نظامی، استقامت و طول عمر مناسب یکی از اصلی ترین نگرانی های هر تولید کننده ای خواهد بود. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، بخشی در زیر خودرو وجود دارد که با در اختیار داشتن صفحات زرهی V شکل، مجموعه را در مقابل مین های زمینی محافظت می کند. فریم محافظتی این قسمت نیز از جنس فولاد با استحکام قابل توجه تهیه شده است.

 معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

Postnikov همچنین چیدمان های مختلفی را برای بدنه در نظر گرفته است که در ابتدای مطلب به آنها اشاره شد. جالب است بدانید بدون هیچ گونه نیازی به جایگزینی خودرو، پارتیزان وان می تواند بیش از 50 سال عمر کند! حتی صحبت هایی در مورد گارانتی 100 ساله برای کل مجموعه نیز گزارش شده است.

 معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

یک ارتش بزرگ مانند آنچه که آمریکا در اختیار دارد، به احتمال زیاد استفاده زیادی از خودرویی به سادگی پارتیزان وان نخواهد داشت. با این وجود به نظر می رسد که خودروی نظامی مذکور برای خدمت به نیروهای مسلح کشورهای کوچک گزینه مناسبی باشد.

 معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویر

 معرفی شاسی بلند ساده اما جان سخت – تصاویرنظرات