1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تصادفات و حوادث
  4. مرگ بازیگر آمریکایی، "کمپانی پورشه" را به دادگاه کشاند

مرگ بازیگر آمریکایی، "کمپانی پورشه" را به دادگاه کشاند

23 اردیبهشت 1393
  • 0

همسر «راجر روداس»، راننده ماشین «پل واکر» در سانحه رانندگی، با ادعای اینکه این سانحه به سبب نقص فنی خودرو حادث شده است، از شرکت خودروسازی پورشه شکایت کرد.

کریستین رواداس که همسرش «راجر روداس» به همراه «پل واکر» در نوامبر ۲۰۱۳ در یک حادثه رانندگی مرگبار در آتش سوختند، شکایتی را در دادگاه عالی لس‌انجلس علیه کمپانی خودروسازی آلمانی پورشه مطرح کرده است.

«روداس» معتقد است ماشین پورشه که در سانحه رانندگی آتش گرفت دارای امکانات ایمنی لازم در باک بنزین نبوده است و درصورت وجود این موارد ایمنی جان هر دو قربانی این حادثه نجات می‌یافت.

بر اساس مستندات حقوقی پوزرشه متغلق به «پل واکر» در سانحه رانندگی دارای تجهیزاتی که از بروز آتش‌سوزی پس از حادثه جلوگیری می‌کند نبوده است، در حالی که این تجهیزات در بسیاری از ماشین‌های مسابقه‌ای مشابه وجود دارد.

همچنین در این شکایت آمده است که نقص در سیستم تعلیق خودرو موجب انحراف ماشین و برخورد آن با درخت و متعاقب آن، بروز آتش‌سوزی در خودرو شده است.

در ادامه این شکایت از کمپانی پورشه در آمریکای شمالی آمده است که پورشه مدل «Carrera GT» برای مصرف تعریف شده‌اش دارای ایمنی لازم نیست و در تولید، طراحی، آزمایش و اجزای آن نقص دیده می‌شود و فرد شاکی خواستار پرداخت ضرر و زیان وارده از نمایندگی کمپانی خودروسازی پورشه در آمریکای شمالی است.

«پل واکر» پیش از مرگ در مراحل پایانی فیلم‌برداری فیلم «سریع و خشن ۷» بود و اکنون کمپانی فیلم یونیورسال برای اتمام فیلمبرداری از برادران «واکر» به عنوان بدل استفاده می‌کند.

منبع ایسنا


نظرات