1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تصادفات و حوادث
  4. آتش سوزی بزرگترین کارخانه تولید تویوتای چین

آتش سوزی بزرگترین کارخانه تولید تویوتای چین

5 شهریور 1394
  • 0

خودرویی که نزدیک کارخانه تویوتا به علت نقص فنی دچار حریق شده بود، باعث شد تا ۴۷۰۰ دستگاه خودروی در آتش بسوزد.

آتش سوزی یک دستگاه خودرو در استان تنشین ‪(tenshin‪) چین، نزدیک به انبار مواد شیمیایی قابل اشتعال عامل اصلی این آتش سوزی بزرگ بود.

وقتی که نیروهای آتشنشانی برای اطفاء حریق در محل حاضر شدند، سرایت آب به مواد شیمیایی قابل اشتعال داخل انبار موجب یک انفجار بزرگ شد که این انفجار تعدادی کشته و مصدوم بر جای گذاشت.

این انفجار در نزدیکی کارخانه تویوتا رخ داد که باعث تعطیل شدن آن کارخانه به مدت 5 روز شد. ابتدا قرار بود برای حفظ موارد ایمنی مدت این تعطیلی 5 روز باشد، اما از آنجا که به خودروها و دستگاه های کارخانه تویوتا صدمات بسیاری وارد شده بود، مدیران این کارخانه تصمیم گرفتند تا به مدت 4 روز دیگر تعطیلی را تمدید کنند؛ چراکه محل کارخانه از نظر امنیت هنوز قابل اطمینان نبوده و کارمندان و کارگران نمی توانند شروع به کار کنند.

گفتنی است شهر تنشین بزرگترین پایگاه تولید خودرو تویوتا در چین بوده و سالانه 400 هزار خودرو تولید می کند. در این حادثه حدود 4700 خودرو صدمه دیده و در آتش سوخت.

این تعطیلی طولانی باعث به تاخیر افتادن تولید 10هزار و 500 خودرو می شود. ماه پیش این کارخانه توانسته بود 20 درصد اضافه تولید در مدل های تویوتا کورولا و تویوتا کراون داشته باشد، اما در صورتی که این تعطیلی ادامه پیدا کند، باعث افت تولید این خودرو در چین شده و خسارات سنگینی برای این برند مطرح خودرویی در پی خواهد داشت.نظرات