1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تصادفات و حوادث
  4. جریمه 28 ماه زندان برای رانندگی با سرعت 309 کیلومتر

جریمه 28 ماه زندان برای رانندگی با سرعت 309 کیلومتر

16 آبان 1394
  • 0

دادگاهی در انگلیس مردی را به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین راهنمایی و رانندگی مربوط به محدودیت سرعت به ۲۸ ماه زندان محکوم کرده است.

پلیس پس از آنکه به دلیل دیگری، «شان دیویس» 42 ساله را بازداشت کرد در تلفن همراهش ویدئوهایی را دید که او را در حال رانندگی با سرعتی بسیار بیشتر از حداکثر قانونی سرعت نشان می‌داد.

در یکی از ویدئوها او در حال رانندگی با سرعت 309 کیلومتر بر ساعت در یک اتومبیل نیسان جی‌تی‌آر بود. دادگاه این راننده را به دلیل رانندگی خطرناک به 28 ماه زندان محکوم کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، دادگاه نورث‌همپتون گفته که او به امنیت سرنشینان سایر اتومبیل‌ها، افراد پیاده و خودش هیچ اهمیتی نداده است.

سخنگوی «موسسه رانندگان خبره» انگلیس نیز گفته که 309 کیلومتر بر ساعت قطعا بسیار بسیار بالاتر از میزانی است که تاکنون دوربین‌های سرعت ‌سنج، ثبت کرده‌اند.

شان دیویس، راننده متخلف، علاوه بر زندان، به 10 سال ممنوعیت از رانندگی هم محکوم شده و باید پس از این مدت یک بار دیگر آزمایش‌های رانندگی را از سر بگذراند تا بتواند دوباره گواهینامه بگیرد. دختر 23 ساله دیویس هم به خاطر ترغیب به رانندگی خطرناک، مجرم شناخته شده و به مدت دو سال از رانندگی محروم شده است.نظرات