1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. طرح مجاز بودن تردد خودروها بر اساس رنگ

طرح مجاز بودن تردد خودروها بر اساس رنگ

7 تیر 1394
  • 0

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از طرحی خبر داد که طی آن خودروهای تهران بر اساس «رنگ» مجاز به تردد در نقاط مختلف پایتخت می‌شوند.

سردار سید تیمور حسینی با اشاره به طرح رنگ‌بندی خودروها برای تردد در نقاط مختلف پایتخت بر مبنای آلایندگی آنها، در تشریح جزئیاتی از این طرح اظهار داشت:

در این طرح خودروهای پایتخت به 4 دسته رنگی آبی، سبز، زرد و قرمز تقسیم می‌شوند.

رئیس پلیس راهور پایتخت ادامه داد: در این طرح، رنگ آبی به خودروهای برقی و هیبریدی تعلق می‌گیرد که بهترین وضع محیط زیستی قرار دارند و از این رو خودروهایی که در این رده رنگی قرار دارند، مجاز به تردد در تمامی نقاط پایتخت هستند.

وی افزود: همچنین خودروهایی که دارای استاندارد آلایندگی یورو 2 به بالا هستند در طبقه رنگی سبز قرار می‌گیرند که این خودروها به جز بخش کوچکی از سطح معابر تهران، در سایر بخش‌های پایتخت مجاز به تردد هستند.

حسینی با اشاره به میزان آلایندگی خودروهای زرد گفت: خودروهایی که دارای معاینه فنی هستند در این رده رنگی قرار می‌گیرند و در انتها، خودروهای آلاینده که در لایه قرمز قرار می‌گیرند و بیشترین محدودیت‌های تردد در پایتخت برای این گروه اعمال می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پایان با تاکید بر اینکه این طرح هنوز به مرحله اجرا نرسیده است، خاطرنشان کرد: این طرح که موسوم به طرح «LEZ» است، فعلاً در مراحل اولیه خود قرار دارد و زمانی که به فاز اجرایی برسد، ساز و کارهای اجرای نیز اعلام خواهد شد.نظرات