1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. جریمه 40 هزار تومانی برای کسانی که انسداد مسیر می کنند

جریمه 40 هزار تومانی برای کسانی که انسداد مسیر می کنند

15 شهریور 1394
  • 0

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: حرکت دسته جمعی خودروها از جمله کاروانهای عروسی که در سطح معابر با حرکت کند خود موجب ترافیک و انسداد مسیر شوند جریمه ۴۰۰ هزار ریال برای رانندگان این خودروها به همراه دارد.

سرهنگ مراد مرادی افزود: طبق ماده 128 آیین نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان حق ندارند در راه ها آنقدر با سرعت کم حرکت کنند که باعث کندی عبور و مرور یا نابسامانی شوند.

وی گفت: طبق جدول جرایم رانندگی حرکت عمدی به موازات اتومبیل دیگر به نحوی که موجب کندی و انسداد ترافیک شود با کد تخلف 2049 مبلغ 400 هزار ریال جریمه دارد.

سرهنگ مرادی با اشاره به اینکه حرکت دسته جمعی و کاروانی در سطح معابر و شبکه بزرگراهی ممنوع است و در نهایت وقوع تصادف را به دنبال دارد افزود: در سال گذشته کاروان های عروسی موجب وقوع دو فقره تصادف منجر به فوت و جرح شدند.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه پلیس مخالف شادی مردم نیست بلکه از شادی آن ها استقبال کرده و خود را نیز در این شادی سهیم می داند توصیه کرد: کاروان های عروسی به هنگام شادی ضمن احترام به حقوق دیگر افراد مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا شیرینی یک روز شاد و خاطره انگیز را به کام خانواده های خود تلخ نکنند.نظرات