1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. کدام خودروها نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند..؟

کدام خودروها نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند..؟

4 مهر 1395
 • 1

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توضیحاتی را درباره خودروهایی که نیاز به دریافت معاینه فنی ندارند، ارائه کرد.

سرهنگ مراد مرادی با اشاره به مراجعه شهروندان به مراکز معاینه فنی در پی اجرای LEZ اظهار کرد: همانطور که پیش از این نیز اطلاع رسانی شده بود، این طرح از ابتدای مهرماه آغاز شده و بر اساس آن خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه ورود به محدوده طرح زوج و فرد را ندارند و در صورتی که وارد این محدوده شوند توسط دوربین ها جریمه خواهند شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند، گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی، برخی از رانندگان و مالکان خودروها به دلیل عدم اطلاع از قوانین مربوط به معاینه فنی به این مراکز مراجعه کردند. در حالیکه نیازی به مراجعه به این مراکز به دلیل مدل و سال تولید خودرویشان وجود ندارد.

مرادی درباره خودروهایی که نیازمند دریافت معاینه فنی نیستند، گفت: برابر قانون خودروهایی که پنج سال یا کمتر از تولیدشان گذشته باشد، نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند و بر این اساس تمامی خودروهای تولیدی سال‌های ۹۵، ۹۴، ۹۳، ۹۲ و ۹۱ نیاز به دریافت برگه معاینه فنی ندارند.

مرادی افزود: خودروهای وارداتی نیز که سال تولید آنها مربوط به ۲۰۱۲ و پس از آن است، نیازی به دریافت برگه معاینه فنی ندارند. از مالکان این خودروها می‌خواهیم که با توجه به ازدحام موجود در مراکز معاینه فنی از مراجعه به مراکز خودداری کنند.

به گفته وی، این قانون برای کلیه وسایل نقلیه بوده و مصوب مجلس شورای اسلامی است.

وی اضافه کرد: خودروهای فاقد برگه معاینه فنی برابر قانون ۵۰۰ هزار ریال جریمه خواهند شد.

منبع:ایسنانظرات

 • امیر امیر (4 مهر 1395 ساعت 21:30)

  سلام، 15 ساله که 206 می سازیم هنوز یک شرکت نداریم که واشر سرسیلندرش رو با کیفیت معمولی تولید کنه همه چینی شدن ولی در انواع بسته بندی ها.
  چند نکته در خصوص شراکت خودرو سازها با پژو و رنو و چند شرکت چینی وجود داره. همه خودروهایی که در ایران تولید می شن به شکلی تولید میشوند که بعد از 100هزار کیلومتر کاملا اوراق بشن و دائم به انواع قطعات تعوضی نیاز داشته باشند تا ***************** چرا خودروی تویوتای ارزون قیمت تولید نمی کنیم که 500هزار کیلومتر بدون خرابی قطعات کار می کنه؟؟؟؟
  یا چرا حداقل پژو رو با کیفیت منتاژ نمی کنیم با قطعات ساخت فرانسه؟
  شاد باشید.