1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. وقتی آب به اتاق خودرویی 60 میلیون تومانی نفوذ می کند

وقتی آب به اتاق خودرویی 60 میلیون تومانی نفوذ می کند

24 بهمن 1395
 • 6

خودروی MVM 550 در حالی به قیمت‌های بیش از 50 و 60 میلیون تومان عرضه می‌شود که دارای مشکل نفوذ آب به داخل بدنه (اتاق خودرو) است.

 ماجرای نفوذ آب به یک خودروی 60 میلیون تومانی چینی

در ارزیابی‌های صورت گرفته خودروهای یاد شده در استاندارد “عدم نفوذ آب” دارای “نمره منفی” هستند. کسب “نمره منفی” در ارزیابی‌های کیفی به این معنا است که این خودروها استاندارد عدم نفوذ آب را به طور کامل پاس نکرده و دارای نقص کیفی نفوذ آب به داخل بدنه هستند.

در این میان نکته قابل توجه در گروه خودروهای دارای نقص نفوذ آب به داخل بدنه این است که عمده این خودروها شامل انواع پراید در بازه قیمتی کمتر از ۲۰ میلیون تومان و مابقی شامل سمند و تیبا در بازه قیمتی کمتر از ۳۰ میلیون تومان و خودروی ام‌وی‌ام ۵۵۰ در بازه قیمتی بیش از ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

خودروی چینی ام‌وی‌ام ۵۵۰ از سوی شرکت مدیران خودرو مونتاژ شده و در مدل دنده دستی به قیمت حدود ۵۶ میلیون تومان و مدل دنده اتوماتیک به قیمت حدود ۶۴ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.

در این شرایط مشخص نیست خودرویی که با قیمت بالا و قابل توجهی عرضه می‌شود، چرا از نظر کیفیت در وضعیتی است که استاندارد حداقلی عدم نفوذ آب را پاس نکرده است.

ارزیابی صورت گرفته در این زمینه نشان می‌دهد که مشکل نفوذ آب در خودروی ام‌وی‌ام ۵۵۰ حتی شدیدتر از این مشکل در پراید ۲۰ میلیون تومانی پارس خودرو است! به‌گونه‌ای که پراید ۱۳۱ پارس خودرو در استاندارد عدم نفوذ آب ۰.۸۲ نمره منفی و ام‌وی‌ام ۵۵۰ معادل ۱.۳ نمره منفی کسب کرده‌اند.

این بدان معناست که مشکل نفوذ آب در ام‌وی‌ام ۵۵۰ مونتاژی مدیران خودرو تقریبا دو برابر این مشکل در پراید تولیدی پارس خودرو است. البته پرایدهای تولیدی از سوی سایپا مشکل نفوذ آب‌شان چندین برابر این مشکل در این خودروی چینی است و به طور میانگین ۷ نمره منفی کسب کرده‌اند.

منبع:ایسنانظرات

 • حسین حسین (26 بهمن 1395 ساعت 08:22)

  حالم بهم میخوره وقتی اسم خودروی داخلی میاد.آخه ماروباساخت خودروچکار؟ایرانیافقط درزمینه معماری،فرش،زعفران،...شناخته شده هستن.بازارخودرو روبه صاحبانش بایدداداونم خودروهای باکیفیت ژاپنی.آلمانی وکره ای.اگه ادعای***** داریم وجان ملت ارزش داره بذاریدخودروهای باکیفیت باقیمت جهانی بیادداخل.مگرفقط کارگرای ایران خودرو آدم هستن بقیه ملت آدم نیستن.

 • مجتبی مجتبی (26 بهمن 1395 ساعت 08:03)

  بنده حدوددوسال مالک mvm550هستم وخیلی هم راضی هستم واصلا این عیب را تائید نمیکنم دوستان عزیزاگر استثنائا یک ماشین مشکل داشته باشد دلیل عیب کلی نیست

 • ایرانی ایرانی (24 بهمن 1395 ساعت 23:44)

  نکته عجیب اینکه بالاخره از محصولات شرکت مدیران خودرو انتقاد شد.الته اونم به دست یک خبرگزاری غیر خودرویی.حیف از عمر گرانقدر ما که صرف خواندن مطالب خودرویی در سایت های به اصطلاح خودرویی میشود.درود بر شرف ایسنا.

 • محمد محمد (24 بهمن 1395 ساعت 14:23)

  اگر ارزش برای حفظ جان که درشرع مقدس اسلام واجب است که درقرآن کتاب خدا فرموده بادست خود خودرابمهله نیندازید این کمپانیها ارزشی برای جان هم وطن خود قائل نیستند ماشین های که خودشان تولید میکنند آیا شده که خودشان هم سوارشوند نه والله تازه اصحاب رسانه هم سهمی از فروش لابد دارند که چشم خودرا بسته اند واز مصرف کننده دفاع نمی کنند درخارج درفیلمای که سیمای ایران ازتولید اتومبیل راهاراپخش میکند تست آب دراستخرشان نشان میداد که اگر باسرنشینان درآب افتادند چقدر روی آب بماند تاگروی برای نجات آنان بیایند

 • Ali Ali (24 بهمن 1395 ساعت 14:21)

  به کی میشه اعتماد کرد وقتیکه ******** ملت خودشون رومیبرن چه انتظاری از ترامپ داشته باشیم

 • فرزاد فرزاد (24 بهمن 1395 ساعت 11:49)

  با این وضع مملکت و بی ارزشی پول ملی که در ******** هستش آب از سقف که هیچ بلکه در و دیوار داره وارد خونه،ی مردم میشه و کسی ککش هم نمی گزه، حالا چه برسه به خودروهای وطنی چینی که قیمت واقعیشون زیر 20 تومن هستش و الان بجای بنز و bmw در کشور بفروش میرسن.
  #چو اینان نباشند تن من مباد#