1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. عبور از چراغ زرد راهنمایی و رانندگی جریمه 200 هزار تومانی دارد

عبور از چراغ زرد راهنمایی و رانندگی جریمه 200 هزار تومانی دارد

20 آذر 1396
 • 5

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: طبق قانون جدید عبور از چراغ زرد راهنمایی و رانندگی همانند عبور از چراغ قرمز ممنوع و در صورت عبور رانندگان علاوه بر جریمه 2 میلیون ریالی نمره منفی نیز به آنان تعلق می گیرد.

 عبور از چراغ زرد راهنمایی و رانندگی جریمه 200 هزار تومانی دارد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ محسن ناصری اظهار کرد: برخی رانندگان هنگام مواجهه با چراغ زرد راهنمایی و رانندگی در تقاطع ها بجای کاستن از سرعت و توقف کردن پشت خط ایست و گذرگاه عابر پیاده با فشار دادن پدال گاز برای گذشتن از تقاطع سرعت خود را افزایش می دهند.

وی افزود: رانندگان وسایل نقلیه ای که با چراغ زرد روبرو می شوند، نباید از خط ایست یا از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی عبور کنند.

رئیس پلیس راهور ایلام تاکید کرد: خودروهایی که به خط ایست تقاطع و یا چراغ راهنمای و رانندگی نزدیک شده باشند که پیش از عبور از خط ایست و چراغ نتوانند به آسانی توقف کنند در صورت ورود قبلی موظفند به حرکت خود ادامه داده و با رعایت مقررات دیگر از تقاطع عبور کنند.

سرهنگ ناصری با اشاره به اینکه تقاطع ها جزء حادثه خیزترین نقاط در داخل شهرها هستند که بیشترین پتانسیل را برای روبرو شدن وسایل نقلیه با هم دارند، افزود: چراغ های راهنمایی و رانندگی با هدف حفظ جان شهروندان و تنظیم عبور و مرور در تقاطع ها نصب شده اند و کاربران ترافیک ، رانندگان و عابران پیاده موظفند برای پیشگیری از حوادث ، بطور دقیق فرامین چراغ ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به گله مندی برخی از رانندگان نسبت به افزایش زمان چراغ قرمز در تقاطع ها گفت: زمان چراغ های سبز و قرمز راهنمایی و رانندگی بر مبنای بار ترافیکی معبر و با هدف عبور سریع و ایمن وسایل نقلیه تنظیم شده است.

وی تاکید کرد: اکثر تقاطع های مهم و پرترافیک شهر ایلام دارای چراغ راهنمایی و رانندگی هستند و در صدد آن هستیم با همکاری شهرداری چراغ عابر پیاده که فقط دارای 2 رنگ قرمز و سبز است را برای ایمنی بیشتر این دسته از کاربران در تقاطع ها و مسیر حرکت آنان نصب کنیم.نظرات

 • سینا سینا (21 آذر 1396 ساعت 08:41)

  جناب سرهنگ برای 4 راه ها و چراغ هایی که ثانیه شمار ندارند و ناگهان چراغ زرد می شود راهکاری دارید؟ یا به محض زرد شدن چراغ خودروهای رد شده جریمه می شوند؟

 • شهروند ایرانی شهروند ایرانی (21 آذر 1396 ساعت 01:09)

  چراغ قرمز تعریف دیگری دارد و چراغ زرد تعریف دیگری ! محدوده ای برای ظلم به مردم نمی شناسید بروید و خودتان را اصلاح کنید با هر حرکت مردم یک عنوان مجرمانه اختراع نکنید پلیس باید به فکر امنیت چان و مال و ناموس مردم باشد پلیس باید خادم مردم باشد پلیس راهنمایی و رانندگی ( راهور) باید رانندگان را راهنمایی نماید چریمه آخرین تنبیهی است که باید برای تخلفات عمدی در نطر بگیرد پلیس تخلفات آشکار بسیار زیادی دارد مانند کمین کردن در جاده ها و معابر شهری مانند عدم ممانعت از مسافر کشی خودروهای پلاک شهرستان در تهران نصب دوربین و رصد دایمی مردم به بهانه کنترل ترافیک و.فروش مجوز ورود به طرح برای هر کسی که پول بدهد دستکاری شمارشگرهای چراغ های راهنمایی برای به دام انداختن خود روها ذر حال گذر و ووووووووووو... مردم تیز بین هشیارانه تخلفات شما را زیر نظر دارند

 • مسعود مسعود (20 آذر 1396 ساعت 22:53)

  این قانون هیچ کمکی به حل مشکلات نمیکند و فقط ایجاد مشکل بیشتر برای مردم و نیز چپاول جیب مردم میکند.

 • مهران مهران (20 آذر 1396 ساعت 16:16)

  جریمه کردن عبور از زرد خلاف ضوابط عقلی است. زرد برای هشدار دادن تغییر وضعیت سبز به قرمز است و اینکه این تغییر ناگهانی نباشد. مسئولان با سواد و پیشرفته ما زرد را هم معادل قرمز گرفت اند و برای آن جریمه صادر می کنند...........در حالیکه وقتی ما با سرعت 30 کیلومتر در حال عبور هستیم و ناگهان چراغ زرد می شود ترمز ناگهانی بر خلاف آیین نامه است اما ماشینهای بعدی که زرد را مشاهده می کنند به تدریج تا رسیدن به خط عابر سرعت خود را کم می کنند.

 • رضا رضا (20 آذر 1396 ساعت 15:23)

  رسیدی به خط عابر و فورا چراغ زرد شد ، چطور می شود ماشین را میخ کوب کرد که با پشت سری تصادف نکرد و از خط عابر هم رد نشد؟
  حرف این مامور بیخود است و مفهوم زرد یعنی عبور با احتیاط . ایشان ظاهرا چیزی از رانندگی نمی دانند.