1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. انتشار جزئیات پرونده جدید قاچاق خودرو توسط نمایندگی‌های رسمی

انتشار جزئیات پرونده جدید قاچاق خودرو توسط نمایندگی‌های رسمی

26 فروردین 1397
 • 4

روز گذشته فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف باند قاچاق خودرو در این استان خبر داد. ملکی رییس پلیس هرمزگان با اعلام خبر کشف و توقیف 424 دستگاه خودروی خارجی لوکس در مبادی رسمی اظهار داشت: ابعاد فعالیت این باند سازمان یافته بسیار گسترده بوده و به زودی جزییات توقیف 600دستگاه خودروی دیگر نیز اعلام خواهد شد.

 انتشار جزئیات پرونده جدید قاچاق خودرو توسط نمایندگی‌های رسمی

سردار عزیزالله ملکی افزود: این باند توسط نمایندگی 2 شرکت مشهور، خودروهای خارجی را با استفاده از اسناد جعلی از مبادی رسمی وارد می‌کردند.

به گفته وی در یک عملیات ضربتی تعداد 105 دستگاه خودرو که با اسناد جعلی و حتی بدون صدور پته‌های گمرکی از گمرک ترخیص و در انبار شرکت موجود بود توسط پلیس توقیف شد.

سردار ملکی ادامه داد: با دستگیری عاملان اصلی و ضبط اسناد و مدارک موجود در شرکت و تحقیقات تکمیلی، 319 دستگاه دیگر از این خودروها که با شیوه جعل وارد اما هنوز ترخیص قطعی نشده بود کشف و با هماهنگی مقام قضایی در مجموع 424 دستگاه خودرو توقیف شد.

بر اساس گفته دشتانی ناظر گمرکات استان هرمزگان خودروها بدوا به صورت قانونی به گمرک اظهار و تشریفات اولیه برخی از آنها انجام و یا در حال طی نمودن مابقی تشریفات بود. وی ادامه داد : بنابر اعلام گمرک شهید باهنر بندرعباس تشریفات اولیه واردات قطعی 319 دستگاه خودروی سواری طی 12 فقره اظهارنامه در گمرک مذکور در حال انجام بوده و تشریفات نهایی کالای اظهارنامه های مربوطه در گمرک مزبور تمام نشده بود. به گفته ناظر گمرکات استان هرمزگان دلایل و مستنداتی مبنی بر توقیف خودروهای مذکور به گمرک واصل نشده است.

گفتنی است، برای تعداد 319 دستگاه از این خودروها طی 12 فقره اظهارنامه به گمرک باهنر اظهار شدف مجوز ثبت سفارش و استاندارد صادر شده بود. برای این اظهار نامه ها، تشریفات گمرکی را انجام شده است.نظرات

 • فردین فردین (26 فروردین 1397 ساعت 18:40)

  صد در صد، شک نکن

 • zahra zahra (26 فروردین 1397 ساعت 15:05)

  کدوم نمایندگی قاچاقچی نیست اینو بگین

  ممدرضا ممدرضا (26 فروردین 1397 ساعت 18:39)

  ایرتویا

 • نادر نادر (26 فروردین 1397 ساعت 10:57)

  هنوز هیچی نشده مسئولین گمرک به حمایت گردن کلفتان و مفتخوران خلافکار برخواسته اند و اعلام کرده اند ورود این خودروها قانونی بوده . نکنه اینها هم شریک دزد باشند ؟