1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. فوری: فعالیت های پژو سیتروئن در ایران تعلیق می شود

فوری: فعالیت های پژو سیتروئن در ایران تعلیق می شود

15 خرداد 1397
 • 7
پژو - سیتروئن از ایران می‌روند

گروه PSA امروز در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد با توجه به خروج آمریکا از برجام و به دلیل ریسک قرارگیری در تحریم‌ها، از بازار ایران خارج خواهد شد.

فعالیت های پژو سیتروئن در ایران تعلیق می شود

بر اساس آنچه رویترز منتشر کرده ، در بیانیه PSA که مالکیت برندهای پژو، سیتروئن و DS را در اختیار دارد آمده است:" این گروه تعلیق فعالیت‌های مشترک خود را با ایران آغاز خواهد کرد. هدف از این کار همراهی با تحریم‌های وضع شده از جانب آمریکا در 6 آگوست 2018 است."
گروه PSA هنوز توضیحات بیشتری در این زمینه اعلام نکرده است. خروج PSA از بازار ایران در حالی است که این مجموعه پیش از این اعلام کرده بود با حمایت دولت فرانسه فعالیت‌های خود در ایران را ادامه خواهد داد.

پژو هم‌اکنون از طریق ایکاپ با ایران خودرو شریک است و سیتروئن نیز در مشارکت با سایپا، سایپا سیتروئن را برای تولید خودرو تأسیس کرده است.

گروه PSA اعلام کرده با حمایت دولت فرانسه در حال رایزنی با مقام‌های آمریکایی برای کسب معافیت از تحریم‌ها است.نظرات

 • Saeed mahdiloo Saeed mahdiloo (17 خرداد 1397 ساعت 03:43)

  به نام خدا
  باز هم بحث خودرو تحریم اوضاع قمر در عقرب خداوکیلی من از اینکه داریم در سطح بین المللی گدایی میکنیم بس بهم برمیخوره چهار تا اشتر اروپایی امریکایی اون یارو توراپ

 • مهدی مهدی (16 خرداد 1397 ساعت 08:07)

  خاک توسر مسئولین شرکتهای خودروسازی ما چونکه همیشه به فکرچاپیدن مردم مظلوم ایران بودند و جان وپول و عزت ایرانی برایشان بی اهمیت بود اینجوری کلاه سرشون رفته.. البته حق هم دارند جاییکه هیچ جوابی پس نمی‌دن پس مهم نیست چه بسر مردمش خواهد آمد.

 • امید امید (16 خرداد 1397 ساعت 01:26)

  خدا رو شکر ایشالله هرچه زودتر جمع کنن برن از این مملکت، نمی دونم ماشین های ژاپنی و کره ای و آلمانی و یا سایر کشورها چه موردی دارن که همش گیر دادن به این لگن های فرانسه که از اول هم ناتو از آب در اومدن، بخدا این لگن های فرانسوی و حتی افغان ها هم نمی خرن

 • حسن حسن (15 خرداد 1397 ساعت 17:08)

  حواله های c3 تبدیل به کاغذ شد....

 • بی تو بی تو (15 خرداد 1397 ساعت 16:25)

  یادتون میاد چند روز پیش تیتر زدین فرانسوی ها گفتن ما می مانیم:)))))))))))

 • حمیدرضا حمیدرضا (15 خرداد 1397 ساعت 11:16)

  سلام
  هیچی دیگه تحریم شدیم همه شرکتها از ایران میرن واسه اینکه هیچ عاقلی مبادلات تجاری میلیاردیش با امریکا رو به خاطر دوزار فروش محصول به ایران از دست نمیده!!!
  اگه خودروسازها عاقل باشن قطعات محصولات پیش فروش شده رو میخرن بعد هم بایست پی تعدیل نیروهاشون!!

 • در جستجوی ماشین در جستجوی ماشین (15 خرداد 1397 ساعت 07:29)

  بزن دست قشنگه رو به افتخار حسن جون و گروهش.