1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. موافقت دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک

موافقت دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک

20 شهریور 1397
  • 2

رییس انجمن واردکنندگان خودرو از موافقت دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک خبر داد.

موافقت دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرککوروش مرشدسلوک اظهار کرد: از ابتدای تیر ماه با مصوبه دولت واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا از جمله خودرو ممنوع شد.

وی با بیان اینکه به دنبال ممنوع شدن واردات، از آن زمان تاکنون از ترخیص خودروهای وارد شده به گمرک جلوگیری شد، خاطرنشان کرد: در این رابطه اخیرا طرحی به دولت ارائه شد که براساس آن خودروهایی که پول آنها پرداخت شده و وارد گمرک شده‌اند ترخیص شود.

رییس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: براساس جدیدترین اخبار به دست آمده دولت با ترخیص خودروهای متوقف در گمرک موافقت کرده است که امیدواریم دستورالعمل مربوطه هرچه زودتر به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ و اجرایی شود.

وی افزود: در این شرایط امیدواریم در قدم بعدی دولت با واردات خودروهایی که پیش از ممنوع شدن واردات، ثبت سفارش شده و پول آنها نیز پرداخت شده است اما به دلیل ممنوعیت واردات وارد کشور نشده‌اند نیز موافقت کند.

مرشدسلوک با بیان اینکه تعداد قابل توجهی خودرو در انبار تولیدکنندگان خارجی و همچنین در بندر جبل‌علی امارات دپو شده است، تصریح کرد: با توجه به آنکه از یک سو پول این خودروها به خودروسازان خارجی پرداخت شده و از سوی دیگر این خودروها به صورت پیش‌فروش به خریداران داخلی واگذار شده است امیدواریم با واردات و ترخیص این خودروها نیز موافقت شود.

وی خاطرنشان کرد: موافقت دولت با واردات خودروهای متوقف در گمرک و همچنین موافقت با ورود باقی خودروهای ثبت‌سفارش و خریداری شده تاثیر مثبتی بر بازار خودروهای وارداتی داشته و باعث تعدیل نرخ‌های فعلی در بازار خواهد شد.

منبع ایسنا


نظرات

  • محمد محمد (20 شهریور 1397 ساعت 13:02)

    دغدغه دولت شده ورود خودرو های گران قیمت و لاکچری ؛ چون متعلق به دوستان و وابستگان عزیز است . اما اون جا که پای تعهدات شرکتهای داخلی حلبی ساز وابسته به خودش هست مثل کبک سرش را کرده زیر برف . هر جای دنیا ؛ هر جا ؛ حتی افغانستان اگه شرکتی یکسال از مردم پول گرفته بود و 6 ماه تاخیر تحویل و تازه چیز تحویل نداده رو افزایش قیمت هم می داد ؛ قطعا مدیر اون شرکت الان تو زندان آب خنک میل می فرمود .

  • کارشناس ارشد اقتصادی کارشناس ارشد اقتصادی (20 شهریور 1397 ساعت 11:17)

    این خودروها متعلق به 5 مافیای وارد کننده هستند . که البته دولت حامی آنها است.. اگر دولت دلش برای مردم می سوخت برای 6 ماه واردات خودرو را آزاد و معاف از مالیات می کرد تا پراید 40 میلیون نشود. .