1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. طبق اعلام رئیس پلیس راهور : خودروی غیر استاندارد در کشور نداریم

طبق اعلام رئیس پلیس راهور : خودروی غیر استاندارد در کشور نداریم

5 مهر 1397
 • 2

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: ۲۲ میلیون خودرو در کشور تردد می کنند سالانه بیش از ۱.۵ میلیون خودرو به این تعداد اضافه می شود اما خودروی غیر استاندارد در کشور نداریم.

 طبق اعلام رئیس پلیس راهور : خودروی غیر استاندارد در کشور نداریم

سردار تقی مهری افزود: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات موجود سالانه بین 1.5 تا دو میلیون خودروی نو شماره می شوند و این تعداد به چرخه ترافیکی اضافه شده، مشکلات خاص خود را رقم می زند.

وی گفت: سال 1384 هفت میلیون خودرو در کشور وجود داشت و این رقم امروز به حدود 22 میلیون افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین در خصوص آمار موتورسیکلت های فعال نیز گفت: علاوه بر آن هم اکنون 11میلیون و 800 هزار دستگاه انواع موتورسیکلت در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که این رقم در سال 1384 در حدود سه تا چهار میلیون دستگاه بیشتر نبود.

وی تصریح کرد: خودروی غیر استاندارد در کشور نداریم اما با توجه به افزایش هر روزه تقاضا و نیز طبق بررسی های انجام شده هر ساله استفاده از وسایل نقلیه در حال افزایش است و به هر میزان که ظرفیت افزایش تولید بالاتر رود در مقابل، تقاضا نیز بیشتر خواهد شد.

سردار مهری اضافه کرد: به هر میزان که تعداد خودروها افزایش می یابد به همان میزان نیز احتمال حوادث بیشتر می شود. آمار خودروهای نوشماره از ابتدای سالجاری تاکنون هشت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دارد که این مهم نشانگر کم شدن عرضه خودرو است. در ماههای فروردین و اردیبهشت افزایش شماره گذاری را داشتیم و مرداد ماه اوج کاهش شماره گذاری بود.

وی ادامه داد: کاهش جانباختگان تصادفات اگر بخواهد به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد نیازمند عزم و همت ملی است. در این ارتباط باید استاندارد خودروها افزایش یافته و 5400 نقطه حادثه خیز سطح کشور که 3400 نقطه آن مربوط به خارج از شهرهاست بر طرف شود.

سردار مهری اضافه کرد: تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای کاهش حوادث رانندگی انجام گرفته اما کافی نیست و افزایش ایمنی جاده ها، ارتقا ایمنی خودروهای تولیدی، کنترل هرچه بیشتر رانندگان از جمله مسائلی است که تاثیر بسزایی در کاهش حوادث جاده ای و افزایش ایمنی سرنشینان دارد.

منبع ایرنا


نظرات

 • reza reza (7 مهر 1397 ساعت 01:48)

  شما میدونید استاندارد جهانی چی هستش ؟ علت اینو میدونید چرا تو هیچ کشوری خودرو های ایرانی ارزشی ندارند و چرا صادراتی در خودرو نداریم؟

 • شهروند شهروند (5 مهر 1397 ساعت 08:50)

  لابد منظور جناب رئیس استاندارد پلیس راهوار است !