1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. خداحافظی شورای رقابت با قیمت ‌گذاری خودرو

خداحافظی شورای رقابت با قیمت ‌گذاری خودرو

10 مهر 1397
 • 1

یک عضو شورای رقابت گفت: این شورا با قیمت‌گذاری خودرو خداحافظی کرده و ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت، مجددا این مسئولیت را به عهده گرفته‌اند.

 خداحافظی شورای رقابت با قیمت ‌گذاری خودرو

به نقل از اتاق بازرگانی تهران، محسن بهرامی ارض اقدس گفت: از این پس شورای رقابت فقط چارچوب قیمت‌گذاری خودروهای داخلی و خودروهای مصداق تسلط و انحصار در بازار را مشخص و به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌کند، اما میزان افزایش و قیمت‌ نهایی هر خودرو با مجوز این ستاد و در سازمان حمایت تعیین و به‌ خودروسازان ابلاغ خواهد شد.

عضو شورای رقابت افزود: تاکنون شورای رقابت بر مبنای اینکه چه خودروهایی دارای قیمت‌های مسلط، وضعیت تهاجمی و بازار انحصاری هستند، برخی محصولات زیر ۴۵میلیون تومان دو خودروساز بزرگ را که در بازار رقیب ندارند، مشمول قیمتگذاری کرده بود. سهم این خودروها از بازار داخلی بیش از ۸۵ درصد بود و کاملا وضعیت مسلطی در بازار داشتند اما افزایش قیمت، بسیاری از خودروها را از فهرست قیمتگذاری شورا حذف کرد.

وی تصریح کرد: با اعلام نرخ تورم بخشی و نرخ پایه ارز و میزان ارزبری خودروهای تولید داخل توسط بانک مرکزی، شورای رقابت با سرعت دامنه تغییر قیمت‌ها و خودروهایی را که مصداق وضعیت مسلط در بازار هستند، به ستاد تنظیم بازار ارائه می‌کند و این ستاد درصورتی که افزایش قیمت این خودروها را لازم بداند، مجوز افزایش قیمت را به سازمان حمایت می‌دهد اما عدد میزان افزایش قیمت محصولات خودروسازان در سازمان حمایت تعیین می‌شود.

منبع


نظرات

 • امیر امیر (10 مهر 1397 ساعت 23:18)

  چه با شورای رقابت چه بی آن...
  هروقت توانستید با خودروهای خارجی رقابت کنید، میتوانید درخواست افزایش قیمت دهید...
  خداوکیلی یک پراید یا... از فاصله ۴متری نگاهش کنید. چند وقت آقای مسئول این ماشینو داشته باش و مستمر استفاده کن .بعد ببین واقعا ۲۰ میلیون پول مفت رو به این لگن میدی؟ پول زحمت کشی نه ها... همون پول ********* که میگیری هم نمیدی به این آشغال...