1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تست و بررسی
  4. بررسی فولکس واگن گلف SE

بررسی فولکس واگن گلف SE

20 تیر 1394
  • 0

فولکس واگن گلف یکی از دو خودروی پرفروش تاریخ محسوب می‌شود و در کنار تویوتا کرولا، نشان از قابلیت بالای آن، قابلیت اطمینان و کارایی فوق‌العاده آن در زندگی روزمره دارد.

فولکس گلف همواره اتومبیل بسیار خوبی بوده و این روند را به خوبی حفظ نموده است. به‌گونه‌ای که آخرین بار در سال 2015 برای چندمین بار، به عنوان خودروی برگزیده سال آن هم در آمریکای شمالی انتخاب شده است.

نسبت به قبل، قسمت جلوی خودرو کمی پایین آمده و عرضان نیز بیشتر شده است. پیش‌آمدگی کوتاه جلوی خودرو برای افزایش استفاده بهینه از فضای خودرو صورت گرفته است. زیربنای این خودرو هم پلتفرم جدید MQB گروه فولکس واگن است. این پلتفرم با 5 سانتی‌متر افزایش طول و افزایش فاصله بین دو محور و 2.5 سانتی‌متر کاهش ارتفاع و اندکی عرض بیشتر همراه است. چراغ‌های جلو نیز باریک‌تر شده‌اند و بدین ترتیب تغییرات ظاهری این خودرو پایان می‌یابند.

گلف SE با قیمت پایه 24895 دلار همراه با یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک ارائه می‌شود. بعلاوه تجهیزاتی چون صندلی‌های گرم شونده جلو، سیستم صوتی پیشرفته، سنسور باران و نازل گرم شونده آب‌پاش و چراغ‌های جلوی اتوماتیک همراه با چراغ‌های مه شکن و چرخ‌های 17 اینچی آلیاژی، رنگ متالیک و روکش چرم مشکی رنگ داخل کابین بدون پرداخت هزینه‌ای اضافی به فروش می‌رسد.

فضای داخلی گلف همیشه ساده بوده و بدون پیچیدگی خاصی استفاده از ابزارها و لوازم پیشرفته و با تکنولوژی بالا را نیز فراهم می‌سازد.

با وجود اینکه گلف یک خودروی جمع و جور است اما فضای داخلی آن محدود و تنگ به نظر نمی‌رسد. صندلی‌های جلو راحت و با فضای کافی حتی برای بلند قدترین افراد می‌باشند. صندلی‌های عقب نیز با جای پای مناسب و کافی می‌باشند.

سیستم صوتی با 8 بلندگو و ساب ووفر توسط فندر ساخته شده که گیتارهای آن مشهورند.

در زیر کاپوت یک موتور چهار سیلندر 1.8 لیتری آرمیده که با کمک توربوشارژر قادر به تولید نیروی 17 اسبی و گشتاور 200 پوند فوتی است.

دینامیک خودرو با وجود هاچ بک بودن و ابعاد آن راننده سرنشینان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دید خوب و عکس‌العمل‌های اسپرتی و رانندگی سرگرم‌کننده و مصرف سوخت خست بار، باعث لذت می‌شوند. عملکرد خودرو در مسیرهای پیچ در پیچ نیز مطلوب است اما پاسخ توربو با کندی همراه است. هرچند برای کسانی که به دنبال یک گلف واقعاً اسپرت هستند، مدل GTi نیز پیشنهاد می‌شود. در مجموع گلف SE یک خودروی سرگرم‌کننده با سواری راحت و فضای بار و سرنشین عالی و مصرف سوخت شگفت‌آور است.

 بررسی فولکس واگن گلف SE

 بررسی فولکس واگن گلف SE

 بررسی فولکس واگن گلف SE

منبع پدال


نظرات