1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تست و بررسی
  4. مقایسه ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از فیس لیفت!

مقایسه ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از فیس لیفت!

21 بهمن 1395
  • 0

چند روز پیش ب‌ام‌و نسخه‌ی فیس‌لیفت شده‌ی سری 4 را معرفی نمود. البته فیس لیفت صورت گرفته ملایم بوده و ازآنجایی‌که سری 4 قبلاً نیز خودرویی خوش‌چهره محسوب می‌شد هم‌اکنون با این به‌روزرسانی بهتر از گذشته شده است. این خودرو با توجه به بهبودهای صورت گرفته آماده است تا بهتر از همیشه به مصاف آئودی A5 و مرسدس بنز C کلاس کوپه برود.

 مقایسه تصویری ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از عمل!

هرچند تغییرات صورت گرفته در سری 4 تنها به بازنگری اندک چراغ‌های جلو و عقب و البته اصلاحات اندک کابین محدود شده اما خب تصمیم داریم مقایسه‌ای تصویری بین این خودرو سری 4 پیش از فیس لیفت داشته باشیم. با ما همراه باشید.

 مقایسه تصویری ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از عمل!

چراغ‌های جلو بزرگ‌ترین تفاوت بین دو خودرو هستند. در مدل قبلی شما می‌توانید دو چراغ کروی مجزا را ببینید که پس از مشاهده‌ی چراغ‌های جلوی نسخه‌ی فیس لیفت شده واقعاً از مد افتاده به نظر می‌رسند. چراغ‌های مدل فیس لیفت شده طراحی چندضلعی داشته و لوکس‌تر به نظر می‌رسند. این چراغ‌ها گیراتر و عصبانی‌تر بوده و همین امر با ذات اسپورت سری 4 همخوانی دارد. چراغ‌های جدید به‌صورت استاندارد از ویژگی بای LED برخوردار بوده و البته به‌صورت سفارشی می‌توان چراغ‌های تمام LED را سفارش داد.

 مقایسه تصویری ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از عمل!

در بخش عقب چراغ‌هایی را می‌بینیم که حالا به‌صورت کامل و به‌صورت استاندارد از نوع LED بوده و ظاهر بسیار جذابی دارند. این چراغ‌ها طراحی سنتی L شکل ب‌ام‌و را داشته و البته در برابر چراغ‌های مدل قبلی واقعاً یک سر و گردن بالاتر نشان می‌دهند.

 مقایسه تصویری ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از عمل!

داخل کابین نیز تغییر چندانی صورت نگرفته اما خب همه‌چیز تازه‌تر به نظر می‌رسد. واضح است این خودرو از جدیدترین نسخه‌ی iDrive ب‌ام‌و سود برده و دارای گرافیک و طراحی به‌روز شده‌ای است. علیرغم اینکه سیستم اطلاعات سرگرمی سری 4 قبلی نیز عالی بوده اما سیستم جدید حتی بهتر است؛ اما بزرگ‌ترین تغییر صورت گرفته به پشت آمپرها مربوط می‌شود. سری 4 قبلی نشان‌دهنده‌های سنتی داشت اما نشان‌دهنده‌های سری 4 جدید به‌طور کامل دیجیتال هستند. سرعت‌سنج و دورشمار با صفحه‌ای کاملاً دیجیتالی جایگزین شده و البته بسته به حالت رانندگی انتخابی شما طراحی و ظاهر آن‌ها تغییر می‌کنند. اگرچه که این نشان‌دهنده‌ها بسیار خیال‌انگیز هستند اما کیست که لذت بالا رفتن عقربه‌های آنالوگ دورشمار و سرعت‌سنج را نخواهد؟

 مقایسه تصویری ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از عمل!

در بحث هندلینگ و دینامیک سواری باید گفت سری 4 فیس لیفت شده از سیستم تعلیق جدیدی استفاده می‌کند. سیستم تعلیق خودرو سفت‌تر و اسپورت تر از قبل شده و البته درعین‌حال راحت‌تر نیز هست. این سیستم تعلیق روی مدل‌های کوپه و گرن کوپه‌ی سری 4 فیس لیفت نصب شده است. ب‌ام‌و همچنین بازنگری کوچکی را روی سیستم فرمان انجام داده و ارتباط از طریق فرمان بهبود یافته است. این سیستم در سری 3 عالی عمل کرده و امیدواریم در سری 4 نیز این‌گونه باشد.

 مقایسه تصویری ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از عمل!

در کل به نظر می‌رسد که ب‌ام‌و کار خوبی را روی سری 4 فیس لیفت انجام داده است. نیاز به تغییر زیاد در سری 4 احساس نشده بنابراین شرکت تنها به بازنگری‌های جزئی بسنده کرده است. بازنگری‌های مربوط به ظاهر خودرو را با سیستم تعلیق و تکنولوژی جدید ترکیب کنید تا برنده‌ی واقعی را ببینید.

 مقایسه تصویری ب‌ام‌و سری 4، قبل و بعد از عمل!

منبع:پدالنظرات