1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تست و بررسی
  4. خط و نشان نسل جدید هیوندای النترا برای تویوتا کرولا

خط و نشان نسل جدید هیوندای النترا برای تویوتا کرولا

1 فروردین 1396
  • 2

با قیمت حدود 150 میلیون تومان می توان چه سدان کوچکی خرید که هم کم مصرف باشد، هم دارای نمای بیرونی و داخلی به روز و باکیفیت بوده و هم ایمن تر از دو خوروی هوندا سیویک و تویوتا کرولا باشد؟ پاسخ بدون شک هیوندای الانترا نیوفیس است که در نسل جدید با بهسازی گسترده و یک ظاهر زیبا، یکی از پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکای شمالی است؛ به طوری که در لیست خودروهای پرفروش سال 2016 میلادی این بازار بزرگ قرار گرفته است.

وب سایت اتوگاید این خودرو را به عنوان جذاب ترین سدان کامپکت موجود در بازار آمریکای شمالی انتخاب کرده است.

 خط و نشان هیوندای النترا جدید برای تویوتا کرولا در ایران

ببینیم الانترای جدید چرا و چگونه به این موفقیت دست یافته است. هیوندای الانترا برای مدل 2017 یک بازطراحی کامل را تجربه کرده و نسل ششم این خودرو در زمینه طراحی داخلی و خارجی به شدت به سوناتا نزدیک شده است. این شباهت که در بخش داخلی بیشتر به چشم می آید، شامل طراحی جدید بدنه، کابین با کیفیت ساخت بهتر، پیشرانه های جدید و کم مصرف، ساختار مستحکم تر و استفاده از تکنولوژی های به روز است.

تغییرات در بخش جلو شامل یک جلو پنجره شش ضلعی منقش به میله های کرومی عرضی و چراغ های جلوی روشنایی روز هستند. چراغ های روشنایی روز برای اولین بار است که در این خودرو مورد استفاده قرار گرفته تا در کنار چراغ های ای ای دی موجود در پنل درها که هنگم نزدیک شدن فرد به دستگیر قابلیت روشن شدن دارند، ظاهری جذاب به الانترا ببخشد، چراغ های عقب الانترا هم ال ای دی هستند و اینکه می توان به چرخ های 17 اینچی این سدان اشاره کرد.

 خط و نشان هیوندای النترا جدید برای تویوتا کرولا در ایران

یکی از مهم ترین ویژگی های الانترای جدید کابین آن است که ساکت تر و بی صداتر از مدل قبلی است و هیوندای با استفاده از عایق های بهتر و بیشتر در بخش های مختلف اتاق، صدای موتور و تایرها را تا حدودی کنترل و از ورود آنها به اتاق جلوگیری کرده. با این بهسازی صدای بیرون کمتر به گوش می رسد و شرایط بهتری برای سرنشینان لانترا رخ می دهد که این ویژگی نکته ای مثبت برای این خودرو محسوب می شود.

هیوندای چندین بازنگری مهم دیگر را هم در نسل جدید الانترا انجام داده تا این مدل علاوه بر راحتی از ویژگی های اسپورت و هیجان انگیز بیشتری برخوردار شود. بزرگ ترین تغییر این خودرو استفاده از سیستم تعلیق چند اتصالی در عقب به جای نمونه اکسل پیچشی است که به پایداری بیشتر خودرو منجر شده است. همچنین میله پایدارکننده ضخیم تری در این خودرو به کار رفته و هیوندای برای مدل اسپورت فنر سفت تری به کاربرده است. الانترا همچنین فرمانی سریع تر نسبت به مدل قبلی دارد و در زمینه ترمزها نیز به لطف دیسک های بزرگ تر جلو قوی تر عمل می کند.

الانترای جدید نسبت به نسل های پیشین بزرگ تر شده و با طول 4.57 متر، عرض 1.80 متر و 1.43 متر نسبت به نسل گذشته چهار سانتی متر بلندتر شده است. البته فاصله بین دو محور نسل ششم هیوندای الانترا در اثر این تغییرات همان 2.70 متر باقی مانده ولی وزن کاهش و استحکام شاسی و بدنه افزایش یافته است.

 خط و نشان هیوندای النترا جدید برای تویوتا کرولا در ایران

به گفته طراحان شرکت هیوندای، الانترای 2017 روی یک شاسی جدید قرا رگرفته که سازنده در ساخت آن از 53 درصد فولاد بامقاومت بالا استفاده کرده است. این درحالی است که این میزان در مدل قبلی به اندازه 21 درصد بوده که در نتیجه یک ساختار سبک اما مستحکم برای این مدل ایجاد شده و الانترای جدید با یک بدنه سبک تر، در زمینه مقاومت پیچشی بدنه و اتاق 29.5 درصد بهبود داشته است.

الانترای جدید به صورت استاندارد از تجهیزاتی سود می برد که عبارت اند از فرمان تاشونده و تلسکوپی، صندلی های عقب تاشوی 40.60، سیستم صوتی با شش بلندگو و رادیوی ماهواره ای و همچنین سی دی پلیر، گرم کن صندلی ها، ورودی بدون کلید و استارت فشاری، چراغ های روشنایی روزانه ال ای دی، هشدار نقطه کور و سیستم تشخیص ترافیک پشت سرد. همچنین الانترای سدان کره ای به آخرین سیستم اطلاعات سرگرمی سازگار با اپل کار پلی و اندروید اتو مجهز است که در خودروهای گران تر بازار دیده می شود.

 خط و نشان هیوندای النترا جدید برای تویوتا کرولا در ایران

الانترای 2017 به صورت استاندارد از یک موتور جدید دو لیتری چهار سیلندر استفاده می کند. خروجی این موتور 147 اسب بخار و گشتاور آن 179 نیوتن متر اعلام شده است.

طبق گفته هیوندای، اگر این موتور با هر کدام از سیستم های گیربکس 5 سرعته دستی یا اتوماتیک همراه شود، مصرف سوختی معادل 8.1 لیتر در شهر، 6.1 لیتر در جاده و 7.13 لیتر به صورت ترکیبی در هر 100 کیلومتر خواهدداشت. الانترا خوشبختانه در ترافیک شهری، رانندگی راحت و بی دردسری دارد و بدون هیچ گونه مسئله ای شما را به مقصدتان می رساند. در بزرگراه ها نیز ساختار مستحکم شاسی و سیستم تعلیق الانترا باعث فراهم شدن یک تجربه سواری نرم و راحت برای سرنشینان می شود.

 خط و نشان هیوندای النترا جدید برای تویوتا کرولا در ایران

النترا نیوفیس 2000 هم اکنون در مدل نیمه‌فول حدود 140 میلیون و در مدل فول‌آپشن حدود 150 میلیون تومان در بازار ایران قیمت دارد.

 خط و نشان هیوندای النترا جدید برای تویوتا کرولا در ایران

منبع:هفت صبحنظرات

  • شریفی نیا شریفی نیا (2 فروردین 1396 ساعت 12:13)

    در بازار پر رقابت آمریکای شمالی ، موفقیت الانترا با وجود کرولا و سیویک و مزدا 3 و.... قابل تحسین است.

  • ایرانی مظلوم ایرانی مظلوم (2 فروردین 1396 ساعت 11:38)

    هر درهم 1000 تومن هم باشه بازم حداقل نصف قیمت ایران و کمتره !!!!! چرا باید گران بخریم ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! بخاطر مشتی انحصارگر سودجو !!!!!!!!!