1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تست و بررسی
  4. آشنایی با خودروهای ارزان‌ کارکرده ولی بی‌دردسر بازار ایران

آشنایی با خودروهای ارزان‌ کارکرده ولی بی‌دردسر بازار ایران

14 آبان 1396
  • 0

تجربه خرید خودروهای کارکرده برندها مشهوری مثل میتسوبیشی، هیوندای، رنو و هوندا در ایران نشان می‌دهد این محصولات علیرغم سن بالا و ظاهر قدیمی، سواری لذتبخشی داشته و برخلاف بازه اتومبیل‌های صفر کیلومتر وطنی در بازه قیمتی ۲۵ میلیون که تنها به دو سه مدل شبیه به هم خلاصه می‌شود، هم تنوع بالایی داشته، هم استانداردهای بالاتری را ارائه می‌کنند و در مقایسه با پراید یا تیبا، گنجایش بیشتر، هندلینگ بهتر و ایمنی بالاتری به خریداران ارزانی می‌دارند.

 آشنایی با خودروهای ارزان‌ کارکرده ولی بی‌دردسر بازار ایران

البته این گروه از خودرو که در ادامه شرح مبسوط آنها را می‌توانید بخوانید معایبی نیز دارند و خریدار برای نگهداری درست آنها لازم است چند فوت کوزه‌گری را بیاموز. اول اینکه خرید این اتومبیل‌ها نیازمند شناخت دقیق از بازار دسته دوم است و نباید به سادگی دست به خرید از هر نمایشگاه کرد چرا که خرید یک ماشین معیوب ژاپنی می‌تواند به تحمیل هزینه‌های سنگینی به خریدار بیانجامد. در عین حال آگاهی از عیوب فنی خودروها هنگام رانندگی که یک مهارت تجربی است می‌تواند هنگام آزمایش اولیه خودرو برای خرید به شما در تشخیص سالم یا معیوب بودن هر خودروی کارکرده کمک کند.

میتسوبیشی گالانت 1992

قیمت : ۱۵ میلیون تومان
کارکرد : ۲۵۰ هزار کیلومتر
وضعیت سلامت بدنه: دو درب رنگ
وضعیت فنی : موتور و گیربکس سالم
نوع و حجم موتور : ۲۰۰۰ سی‌سی ۴ سیلندر ۸ سوپاپ
قدرت : ۱۰۹ اسب بخار

مزیت مهم : گالانت از جمله مدل‌های موفق میتسوبیشی در دهه پایانی قرن بیستم بود که علاوه هندلینگ مناسب و گنجایش بالای اتاق و جعبه عقب، از امکانات مدرنی مثل ۴ شیشه برقی، فرمان هیدرولیک، گیربکس اتوماتیک، رینگ‌های اسپورت ۱۴ اینچی، آنتن برقی و باله اسپورت روی صندوق عقب سود می‌برد و مثل یک ماشین امروزی ارزان آماده خدمت‌رسانی به خانواده است.

فولکس واگن گل مدل 1387

قیمت : ۱۶ میلیون تومان
کارکرد : ۱۵۰ هزار کیلومتر
وضعیت سلامت بدنه: عالی
وضعیت فنی : سالم و سرویس شده
نوع و حجم موتور : ۱۵۰۰ سی‌سی ۴ سیلندر ۸ سوپاپ
قدرت : ۱۰۰ اسب بخار

مزیت مهم : استهلاک پایین این ماشین در کنار لذت رانندگی بالا و کیفیت ساخت خوب باعث شده تا گل در بین محصولات کارکرد بازار ایران یکی از محبوب‌ترین مدل‌ها باشد. همچنین موتور و گیربکس گل به دلیل هماهنگی بالا هنگام رانندگی اصلا راننده را خسته یا کلافه نمی‌کنند.

هوندا آکورد مدل 1992

قیمت : 19 میلیون تومان
کارکرد : ۱۷۰ هزار کیلومتر
وضعیت سلامت بدنه: چند لکه رنگ
وضعیت فنی : سالم
نوع و حجم موتور : ۴ سیلندر ۲۲۰۰ سی‌سی ۸ سوپاپ
قدرت : ۱۲۵ اسب بخار

مزیت مهم :این خودروی برجسته ساخت برند معتبر هوندا است و در طول ۵ نسل اخیر خود از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۷ همواره در شمار پرفروش‌ترین خودروهای بازار آمریکا قرار دارد. آکورد مدل ۱۹۹۱ نیز جزو محصولاتی است که با داشتن موتوری قدرتمند، کیفیت ساخت بالا، ظاهر جذاب و البته سواری نرم و بی‌صدا می‌تواند بهتر از هر خودروی صفر کیلومتر وطنی به شما لذت رانندگی را بچشاند.

هیوندای ورنا مدل 1385

قیمت : 20 میلیون تومان
کارکرد : ۲۰۰ هزار کیلومتر
وضعیت سلامت بدنه: یک درب رنگ شده
وضعیت فنی : کاملا سالم
نوع و حجم موتور : ۴ سیلندر ۱۵۰۰ سی‌سی ۱۲ سوپاپ
قدرت : ۹۱ اسب بخار

مزیت مهم : همه کسانی که تجربه رانندگی با این خودرو را به صورت مستمر داشته‌اند به کیفیت بالای ساخت ورنا اذعان دارند. اساسا این ماشین خیلی کم خراب می‌شود و گرچه رانندگی بی روحی دارد ولی خب خیال شما را بابت هزینه‌های نگهداری یک اتومبیل کارکرده راحت می‌کند.

مزدا 323 مدل 1382

قیمت : 22 میلیون تومان
کارکرد : ۲۰۰ هزار کیلومتر
وضعیت سلامت بدنه: سالم
وضعیت فنی : تازه تعمیر و سرویس کامل
نوع و حجم موتور :۴ سیلندر ۱۶۰۰ سی‌سی ۱۶ سوپاپ
قدرت : ۱۱۰ اسب بخار

مزیت مهم : مزدا ماشین ایمنی است و در تست‌های موسسات آمریکایی و اروپایی توانسته موفق ظاهر شود. در عین حال سریع‌ترین خودروی این گزارش است که به راحتی می‌تواند توان بالای خود را در اختیار شما قرار دهد. موتور این ژاپنی جسور یک شاهکار صنعتی است که هم کم‌مصرف وهم کم‌استهلاک است.

پروتون جن‌تو مدل 1387

قیمت : 24 میلیون تومان
کارکرد : ۱۵۰ هزار کیلومتر
وضعیت سلامت بدنه: سالم
وضعیت فنی : سالم
نوع و حجم موتور :۴ سیلندر ۱۶۰۰ سی‌سی ۱۶ سوپاپ
قدرت : ۱۱۰ اسب بخار

مزیت مهم : شاسی این خودروی مالزیایی ساخت لوتوس انگلستان است و موتور کامپاروی جن۲ نیز با کمک بخش مهندسی لوتوس انگلستان ساخته شده تا شما در عین داشتن یک خودروی زیبا با طراحی اسپورت، از سطح بالای دینامیک جن۲ در مانورهای مختلف حیرت‌زده شوید.

رنو تندر 90 مدل 1388

قیمت : ۲۵ میلیون تومان کارکرد : ۱۸۰ هزا کیلومتر وضعیت سلامت بدنه: یک لکه رنگ دارد وضعیت فنی : سالم نوع و حجم موتور :۴ سیلندر ۱۶۰۰ سی‌سی ۱۶ سوپاپ
قدرت : ۱۰۶ اسب بخار

مزیت مهم : ال۹۰، تندر ۹۰ یا داچیا لوگان از زمان ورود به بازار ایران تا هم‌اینک تیراژ سالانه‌اش به بیش از ۶۰ هزار دستگاه می‌رسد نشان داده محصولی جان‌سخت، با دوام، کم مصرف و البته جادار است که گرچه ظاهر زیبایی ندارد اما به خوبی نیازهای یک خانواده ۵نفره را می‌تواند پوشش دهد.نظرات