1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی ایمن‌ترین خودروهای سال 2018 در کلاس‌های مختلف توسط یوروانکپ + عکس

معرفی ایمن‌ترین خودروهای سال 2018 در کلاس‌های مختلف توسط یوروانکپ + عکس

25 آذر 1397
  • 2

پس از کسب نتایج ناامید کننده نسل جدید جیپ رانگلر و فیات پاندا، سازمان ارزیابی خودروهای "یورو انکپ" فهرستی از ایمن‌ترین خودروهای جهان در هر کلاس را معرفی کرد.

هر ساله کارشناسان و ارزیان بنیاد ایمنی خودروهای اروپا موسوم به یورو انکپ (Euro NCAP) با تست و آزمایش خودروهای مختلف، فهرست ایمن‌ترین خودروها در هر کلاس را منتشر می‌کنند. در نتایج یورو NCAP به ایمنی خودروها تا نهایت پنج ستاره داده می‌شود اما مدل‌های متنوع در کلاس‌های مختلف مقایسه می‌شوند.

بنا به روال و شیوه، یورو انکپ درانتهای هر سال میلادی فهرست ایمن‌ترین خودروهای بررسی‌شده در کلاس‌های مختلف اعلام می‌کند. تمام خودروهای هر کلاس، در مدل تولیدی همان سال بررسی می‌شوند تا مقایسه معتبر و قابل استناد باشد.

 برنده اصلی در بخش خودروهای خانوادگی کوچک مرسدس بنز کلاس A است. این هاچ‌بک در بخش‌های حفاظت از سرنشینان بزرگسال، کودکان و حفاظت از عابران پیاده با کسب امتیاز 96، 91 و 92 درصدی رقیبان خود را پشت سر گذاشته و با امتیاز 75 درصدی را در بخش سامانه‌های کمکی حرفه‌ای نشان می‌دهد.

1.jpg
مدال طلایی خودروهای بزرگ خانوادگی به لکسوس ES در این کلاس رسید. این سدان اجرایی که جایگزین مدل GS محسوب می‌شود با حفاظت 91، 87 و 90 درصدی در بخش‌های حفاظت از سرنشینان بزرگسال، کودکان و عابران پیاده را کسب کرد و با امتیاز 77 درصدی از بخش تجهیزات و سامانه‌های ایمنی در صدر ایمن‌های این کلاس ایستاد.

2.jpg
یورو انکپ، برای اولین بار بهترین عملکرد ایمنی را برای مدل الکتریکی انتخاب کرد و جایزه این بخش را به لکسوس ES 300H داد.

3.jpg
هیوندای نیز ادعا کرده است جایزه نهایی کلاس آفرودرهای بزرگ با خودروی "نکسو" را از آن خود کرده است. این کراس‌اوور هیدروژنی در بخش‌های محافظت از سرنشینان بزرگسال، کودک و حفاظت از سرنشینان به ترتیب 94، 87 و 67 درصد امتیازات را از آن خود کرده است. این خودرو با کسب امتیاز 80 درصدی در سامانه‌های ایمنی 5 ستاره ایمنی را کسب کرده است.

 4.jpg

مایکل فن ریتینگن مدیر عامل موسسه یورو انکپ در این خصوص گفت: در سال 2018 تست‌های جدیدی را معرفی کردیم که تمرکز آن روی حفاظت از آسیب‌پذیران سفرهای جاده‌ای است. این گزینه‌ها نشان می‌دهد که سازمان‌های ارزیاب خودرو هر روز معیارهای بالاتری را برای خودروهای جهان در نظر می‌گیرند.نظرات

  • فرزاد فرزاد (25 آذر 1397 ساعت 20:49)

    معرفی ایمن‌ترین خودروهای سال 2018 در کلاس‌های مختلف توسط یوروانکپ به هیچ وجه واقعی و قابل قبول نیست چون هیچیک از خودروهای دو غول وطن در آن سهمی ندارند، اینهمه دشمنی آشکار از سوی اجانب و معاندان را نمیشود درک کرد، باشد که سر به سنگ شوند و اصلاح!

  • ناجی ناجی (25 آذر 1397 ساعت 12:40)

    انسان موقعیکه سواربراتومبیلهای ایرانی میشه خدارافراموش نمیکند.چه بسا ایمانش کاملترمیشود.چون ازلحظه سوارشدن بایدنام وتمام قرآن رابخوانی تاسالم بمانی وبه مقصدت که حدودسه دقیقه راه است برسی.امااتومبیلهای خارجی چی؟ چون امن هستندکسی بفکرآخرت وخدانمیفته.