1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. فروش بنزین با کارت سوخت از اول دی ماه اجرایی می‌شود

فروش بنزین با کارت سوخت از اول دی ماه اجرایی می‌شود

26 آذر 1397
 • 4

علی بختیار با اشاره به ثبت نام کارت سوخت طی هفته های اخیر، گفت: مجلس و دولت درباره گزینه های سهمیه بندی، دو نرخی کردن و گرانی قیمت بنزین تصمیم نگرفته اند و از سوی دیگر با موضوع قاچاق سوخت مواجه هستیم که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: راهکاری که دولت اندیشیده و مجلس با آن با مخالفتی نداشته این بوده که از طریق احیای سامانه کارت هوشمند سوخت مردم بتوانند بدون سهمیه بندی از کارت، برای تامین سوخت استفاده کنند.


باید مهلت ثبت نام کارت سوخت تمدید شود

وی با بیان اینکه طی هفته های اخیر ثبت نام افرادی که کارت سوخت ندارند انجام شد، ادامه داد: باید مهلت ثبت نام کارت سوخت تمدید شود تا افرادی که در زمان قانونی نتوانستند ثبت نام کنند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه هیچ محدودیتی برای عرضه سوخت در جایگاه ها وجود ندارد و قیمت سوخت افزایش نمی یابد، اظهار داشت: پس از اجرای سامانه کارت سوخت می توان ارزیابی کرد که آیا با استفاده از کارت سوخت، قاچاق سوخت کاهش یافته و آیا راهکاری برای جلوگیری از قاچاق سوخت است یا خیر؟


چند طرح دیگر برای بررسی و ساماندهی سوخت در دستورکار کمیسیون انرژی است

وی با بیان اینکه دولت از دی ماه استفاده از کارت سوخت را اجرایی می کند، افزود: شیوه ی استفاده از کارت سوخت که دولت در شرایط کنونی آن را مدنظر قرار داده در گذشته وجود داشته و تجربه استفاده از آن نیز در کشور وجود دارد که بر این اساس اوضاع سوخت ساماندهی می یابد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه این موضوع که میزان ساماندهی سوخت با احیای کارت چه میزان است به زمان نیاز دارد، تصریح کرد:چند طرح دیگر برای بررسی و ساماندهی سوخت در دستورکار بررسیکمیسیون انرژی است.نظرات

 • امیر امیر (27 آذر 1397 ساعت 10:07)

  یک نفر رفته آمار کلی سوخت قاچاق رو درآورده که با لوله از زیر آب دریا... شماها که به همین راحتی میتونید قاچاقچیها رو پیدا کنید
  اگه سوخت قاچاق میشه، قاچاقچی رو بگیرید،

 • کریمیان کریمیان (27 آذر 1397 ساعت 09:48)

  با سلام . جهت کارت المثنی از طریق اینترنت ( بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ) ثبت نام نمودم آیا کارتی برای من صادر می شود یا با همون کارت بانکی سوخت گیری انجام می شود لطفا راهنمایی بفرمایید

 • حامد حامد (26 آذر 1397 ساعت 19:09)

  بحث قاچاق سوخت فقط بهانه ای برای گران کردن بنزین است والا همیشه قاچاق بوده وخواهد بود
  فقط مردم بدبخت****************

 • ali ali (26 آذر 1397 ساعت 17:21)

  خدا وکیلی خودتون متوجه شدید چی گفتید اول .چون هنوز خیلیها قادر به گرفتن کارت نشدند باید تمدید بشه دوم.از اول دی کارتی میشه اگر تمدید میشه چطور از اول دی کاتی میشه می دونید چند روز دیگه دی شروع میشه یا تو باقالیا دارین سیر می کنید؟