1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار خودرو
 4. سازمان تعزیرات :​ با افزایش هیجانی قیمت خودرو برخورد می کنیم

سازمان تعزیرات :​ با افزایش هیجانی قیمت خودرو برخورد می کنیم

28 آذر 1397
 • 4

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این که مخالف افزایش ضابطه مند قیمت خودرو نیستیم ، تاکید کرد : با افزایش هیجانی قیمت خودرو برخورد قانونی صورت می گیرد.

جمال انصاری افزود​: قیمت گذاری خودروها باید به صورت ضابطه مند، منطقی و متعادل انجام شود و ما بر اساس وظایف قانونی، باید با افزایش هیجانی قیمت خودرو برخورد کنیم.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات صنفی، نقشی در قیمت گذاری خودرو ندارد و مخالف افزایش قیمت نیستیم اما این افزایش قیمت باید براساس کارشناسی تخصصی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد.

انصاری با اشاره به مبنای قیمت گذاری خودرو بالاتر و پائین تر از 45 میلیون تومان در ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت، تصریح کرد: هر کالایی برای تولید آن از دولت ارز دریافت می شود، قیمت گذاری و فروش آن باید ضابطه مند و بر اساس کارشناسی تخصصی باشد تا مسیر نظارت و تصمیم گیری در مورد تخلفات نیز هموار شود.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه تفکیک قیمت گذاری بالاتر و پائین تر از 45 میلیون تومان وجهه قانونی و حقوقی ندارد؛ تصریح کرد: قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب سال 86 باید اصلاح شود از جمله این موارد که باید تصمیم گیری درستی شود شامل تعدد و اختلاف نظر در صلاحیت رسیدگی به تخلفات خودرو است که هم اکنون در تمام محاکم قضائی (دادگستری ها و شورای حل اختلاف) و شعب سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود اما در اصلاح این قانون باید یک مرجع به عنوان رسیدگی به تخلفات صنفی خودروساز تعیین و مشخص شود.نظرات

 • فرزاد فرزاد (28 آذر 1397 ساعت 19:31)

  آقا به خودت فشار نیار عزیز، از سال ۱۳۷۰ تا الان خودرو چند برابر قیمت واقعی بفروش می‌رسد، شما چرا غصه میخوری و خون خودت خشک می‌کنی نازبرار،،جوونای اونموقع امروز پیر شدن و بچه‌های اونموقع الان از زندگی سیر شدن ولی کو .،.،! !

 • محمد محمد (28 آذر 1397 ساعت 17:14)

  بشین سر جات بابا جون :)
  بزرک تر از شما هم حریف این خودرو سازا نمیشه . بشین ***********

 • پ-س پ-س (28 آذر 1397 ساعت 11:48)

  همه مسئولین در مصاحبه هایشان ظاهراًازمردم حمایت میکنند ولی درنهایت حرف مافیای خودرو به کرسی مینشیند!
  این همه ازنبودقطعه ومشکلات خودروسازی میگویند ولی کسی نیست بگوید مردم بدبختی که بیشترازیک سال است پول پیش فروش تقدیمتان کرده اند،چه گناهی دارند که مدیرانتان بی تدبیر وناکارآمدهستند؟آیا تاوانش را باید مردم بپردازند؟حداقل درمورد کسانی که پولشان راپرداخت کرده اند باید خودروهایشان تحویل داده شودوبعد درمورد افزایش قیمت تصمیم بگیرید، نه اینکه درمعامله دبه کنید.تعزیرات باید به این مشکلات مردم ورود کند که متاسفانه هیچکس باخودروسازان کاری ندارد!

 • امیر امیر (28 آذر 1397 ساعت 10:34)

  قیمت ضابطه مند یعنی اینکه مثلا ماشینی مثل سمند رو که فرستادید انگلستان، فقط 500 پوند قیمت خورد. تازه کسی نمیخره اینو...
  بقیه ماشیناتونم بفرستید قیمت بزنند. ما قول میدیم هرچی گفتند، 5میلیون... نه، سگ خور 10 میلیون بالاتر بخریم.
  همین قیمت فعلی کارخانه هم بیشتر از دو برابر قیمت واقعیه
  بعد از 50 سال ادعا کردن، صنعت این مملکت اینه.
  من به عنوان یکی از 80 میلیون ایرانی از همه دنیا خجالت میکشم