1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. ورود به خودرو و استارت زدن با تکنولوژی جدید اثر انگشت هیوندای + عکس

ورود به خودرو و استارت زدن با تکنولوژی جدید اثر انگشت هیوندای + عکس

ورود به خودرو و استارت با تکنولوژی جدید اثر انگشت + عکس
1 دی 1397
  • 1

هیوندای توسعه فناوری اثر انگشت را برای باز و روشن کردن خودرو ادامه می‌دهد.

عصر ایران- مرثا والا- گروه خودروسازی هیوندای موتور، سامانه‌ای را توسعه داده که به رانندگان به واسطه آن بدون استفاده از سوئیچ وارد خودرو شده و با اثر انگشتشان خودرو را روشن کنند. این فناوری در سه ماهه اول سال 2019 در برخی از خودروهای این کمپانی در چین عملیاتی خواهد شد.

 2.jpg

اولین خودروهای مجهز به این فناوری سانتافه‌های در چین هستند و رانندگان قبل از استفاده از این سامانه باید اثر انگشت خود را در خودرو ثبت کنند. برای ورود به خودرو کافیست تا راننده اثر انگشت خود را روی صفحه شناساگر قرار داده تا درهای اتومبیل باز شود. چنین صفحه‌ای روی دکمه استارت خودرو نیز وجود دارد که شناسایی اثر انگشت راننده موتور را روشن کرده و مقدمات حرکت اتومبیل را فراهم می‌آورد.

سیستم اثر انگشت‌های ثبت شده را تشخیص داده و متناسب با آن موقعیت صندلی، آینه‌های دیدعقب و زاویه آینه‌های جانبی را تنظیم می‌کند.

هیوندای اعلام کرده در مراحل بعدی درجه حرارت، میزان رطوبت و تنظیمات فرمان درون خودرو نیز با توجه به اثر انگشت تشخیصی به شخصی‌سازی‌ها آن افزوده خواهد شد.

3.jpg
این اولین باری نیست که سامانه تشخیص اثر انگشت برای روشن کردن موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما بی شک هیوندای اولین کمپانی است که از این سامانه برای باز کردن درهای اتومبیل بهره می‌برد.

این صفحات شناساگر مقاومت زیادی را در برابر اشعه آفتاب، دما کم در زمستان و بارش برف و باران نشان می‌دهند و بنا بر اعلام شرکت سازنده میزان خطای کمی دارند.نظرات

  • ایلیا ایلیا (1 دی 1397 ساعت 08:27)

    رو پراید هم بذارید !!!