1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. احتمال بیکاری ۲۸۰ هزار نفر قطعه ساز - ۴۰ جلسه بی‌حاصل با مسئولین کشور

احتمال بیکاری ۲۸۰ هزار نفر قطعه ساز - ۴۰ جلسه بی‌حاصل با مسئولین کشور

8 دی 1397
 • 5

آرش محبی نژاد ، با اشاره به اینکه علی رغم تمام پیگیری‌های انجمن قطعه سازان همگن تا این لحظه با وجود قول های مسئولین هیچ گشایشی برای رفع مشکلات قطعه سازان اعمال نشده است، اظهارداشت: در حال حاضر وضعیت قطعه سازان روز به روز بدتر شده و به زودی 400 قطعه ساز بیکار خواهند شد.

وی با بیان اینکه با تعطیلی این افراد در مجموع تعداد بیکاران این صنعت به 280 هزار نفر خواهد شد، افزود: در این شرایط هر چه فریاد می‌زنیم هیچ کس به درد قطعه سازان توجهی نمی‌کند که این موضع بسیار نگران کننده است.

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور، گفت: ظرف 2 ماه اخیر بیش از 40 جلسه مختلف در مجلس شورای و دولت با حضور وزرای اقتصاد، صنعت، کار ، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم اما عملاً هیچ اتفاقی نیفتاده و گرد مرگ بر روی صنعت قطعه سازی پاشیده شده است.

محبی نژاد با اعلام اینکه حل مشکل قیمت قطعات، تأمین نقدینگی، مطالبات معوق و سرمایه در گردش به همراه تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی باید حل شود، تصریح کرد: به تمام این مشکلات باید کاهش چشمگیر تیراژ خودرو را هم اضافه کرد. در حال حاضر تقریباً تولید در خودروسازان رو به توقف است و برنامه تولید روزانه 6 هزار دستگاه خودرو به شدت افت کرده و هرگز به اهداف از پیش تعیین شده نخواهیم رسید.

منبع تسنیم


نظرات

 • احمد احمد (9 دی 1397 ساعت 19:36)

  این نتیجه آه و نفرین اون چندصد هزار نفریه که بخاطر قطعات بی کیفیت و استفاده سودجویانه ی شما قطعه سازا با تقلب در آلیاژ قطعات و ... عزیزانشونو تو جاده ها از دست دادن و زندگیشون به چالش کشیده شد.خدا جای حق نشسته.

 • پ-س پ-س (9 دی 1397 ساعت 11:04)

  طوری از بیکارشدن قطعه سازان حرف میزنید انگار تقصیر خریداران هست،درد مردمی که از مدتهاقبل نقدینگی خودرا تقدیم آقایان نموده اند والان دستشان به هیچ کجا بند نیست،کمتر از قطعه سازان نیست،مردمی که باهزاران مشکل پول پیش فروش پرداخته اند وهیچ مسئولی پیگیر حقش نیست،مدیرانی که تاوان بی تدبیریشان را فقط میخواهند ازجیب خالی مردم بپردازند باید مورد مواخذه قرار گیرند و وزارتخانه ای که که درمان همه دردها را گران کردن خودرو میداند وبس!متاسفیم

 • مهدی مهدی (9 دی 1397 ساعت 00:49)

  تو که پخش نمیکنی ولی من حرف خودم رامیزنم .

 • مهدی مهدی (9 دی 1397 ساعت 00:47)

  تا قیمتها را کاهش ندن وضع همینه .قدرت خرید پایین آمده . ودیگه توان مالی ندارن.

 • سیاوش سیاوش (8 دی 1397 ساعت 18:22)

  به درک که بیکار میشن یه مشت بنجل ساز