1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار خودرو
 4. خودروسازان به اجرای تعهدات با اختصاص 80 درصد تولیدات ملزم شدند

خودروسازان به اجرای تعهدات با اختصاص 80 درصد تولیدات ملزم شدند

9 دی 1397
 • 5

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مقرر شد 80 درصد تولید خودروسازن به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کند، گفت: خودروسازان باید با فروش اموال مازاد و دریافت تسهیلات از بانک، منابع مالی موردنیاز خود را تامین کنند.

رضا رحمانی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به ضرورت پایبندی خودروسازان به اجرای تعهدات، گفت: تعهدات عینا عمل خواهد شد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.


80 درصد تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کرد

وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه فروش فوری خودرو ارتباطی به تعهدات خودروسازان ندارد، افزود: هدف از افزایش تولید خودروسازان عمل به تعهدات است. اگرچه این اقدام برای خودروسازان سخت است اما مقرر شد 80 درصد تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات اختصاص پیدا کند.


کانال‌های تامین مالی برای خودروسازان چیست؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه فروش فوری خودرو با هدف تامین مالی برای خودروسازان انجام می‌گیرد؟ توضیح داد: خیر؛ اگرچه خودروساز به منابع نقدی نیاز دارد اما نمی توان با فروش فوری این نیاز را تامین کرد.

وی بیان کرد: خودروسازان باید با فروش اموال مازاد و دریافت تسهیلات از بانک و سایر کانال ها منابع مالی خود را تامین کنند.

وزیر کابینه دوازدهم درباره طرح وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو، اظهار کرد: وزارتخانه طراح این طرح نیست. از آنجایی که خودروسازان واحد مستقلی هستند به دنبال این طرح هستند.


ارزیابی قیمت خودرو توسط سازمان حمایت از مصرف کننده

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سازمان حمایت از مصرف کننده درباره قیمت تمام شده کالاها نظر می‌دهد، خاطرنشان کرد: این سازمان براساس وظایف خود قیمت‌ها را آنالیز کرده و نظرات خود را ارائه می‌دهد. ممکن است خودروساز قیمت‌های مختلفی در نظر داشته باشد اما سازمان حمایت از مصرف کننده این قیمت‌ها را نپذیرد.نظرات

 • علی علی (10 دی 1397 ساعت 15:58)

  بسه بابا بدقولی و دوز و کلک تو مملکت اسلامی قرارداد بستی مرد باشین و قولهاتون عمل کنید موعد تحویل آبان بوده منتظر چی هستین شما به حلال و حرام اعتقادی ندارید؟

 • امیر امیر (9 دی 1397 ساعت 18:37)

  الان خودرو ساز چجوری بدون قطعه بسازه؟ فرض کنیم پولم داشته باشه، چجوری واسه چین حواله کنه؟ به کدوم بانک حواله کنه؟ با کدوم ارز؟ یه کونلون بانک چین بود که درش تخته شد. سویفت همه بانکهامونم که بسته س. کشتیرانی هم که تحریمه و کانتینر لاین خارجی نمیتونه بیاد بندر عباس

 • بی ماشین بی ماشین (9 دی 1397 ساعت 16:01)

  ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان

 • محمد محمد (9 دی 1397 ساعت 14:18)

  عجب وزیر *****. وقتی که موعد دعوتنامه و موعد تحویل سپری شده، فروش فوری دیگه معنی نداره و نباید انجام بشه. و باید به فکر عمل به تعهدات باشند. اونوقت این وزیر ****** میاد و میگه فروش فوری ربطی به تعهدات نداره. فکر کرده ملت ... . در صورتیکه خودش ******

 • علی علی (9 دی 1397 ساعت 13:14)

  پس کی دیگه میخان اعلام کنن قیمت مصوب رو واقعا وزیر بی عاری داریم ما!!!!!
  انقدر بی خیالی نوبره دیگه روزی هزار نفر دارن علیه خودروساز شکایت تنظیم می کنن اونوقت این نشسته بی خیال هی امروز و فردا میکنه بی لیاقت!!!!