1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. واقعا اعلام قیمت خودروهای داخلی تا این حد سخت است!

واقعا اعلام قیمت خودروهای داخلی تا این حد سخت است!

16 دی 1397
 • 6

علی رغم صحبت‌های مدیرعامل سازمان حمایت در اعلام قیمت های جدید خودرو در 13 دی ماه هنوز این موضوع اجرایی نشده و وعده آقای معاون هم مانند وزیر صنعت به مرحله اجرا نرسیده است.

ماجرای اعلام تغییرات قیمتی انواع خودروهای مشمول قیمت گذاری از اوایل آبان ماه امسال آغاز شده به نحوی که هر مسئول از جانب خود خبر اعلام قیمت های جدید را طی روزهای آینده مطرح کرد اما متأسفانه با وجود تمام این اظهارنظرها آبان ماه تمام شد و خبری از اعلام قیمت های جدید در بازار نشد.

جالب اینجاست رحمانی وزیر صنعت هم در صحبت‌هایی خبر اعلام قیمت‌ها را عنوان کرد اما هنوز وعده‌های آقای وزیر هم محقق نشده است. رحمانی در جدیدترین اظهار نظر خود (2 دی ماه )در گفت‌وگوی ویژه خبری گفته است "با قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار ، قیمت جدید خودروهای پرفروش تا هفته آینده اعلام خواهد شد." در حال حاضر چند روز از وعده آقای وزیر گذشته و بازار خرید و فروش خودرو با تشدید رکود روبه رو است به صورتی که در این شرایط خریداران بلاتکلیف و کسی هم حاضر به فروش خودرو نیست.

البته بعد از اظهارنظر وزیر صنعت، تابش مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان هم در گفت وگو با خبرنگار تسنیم از اعلام سیاست‌های وزارت صنعت در مورد قیمت خودروهای مشمول قیمت‌گذاری و سایر خودروها در 5شنبه این هفته (13 دی ماه) خبرداد. اما وعده آقای معاون هم مانند وزیر صنعت محقق نشده و مردم همچنان بلاتکلیف منتظر اعلام قیمت های جدید هستند.

به نظر می‌رسد مسئولین پیش از اظهار نظر در مورد اعلام قیمت‌های جدید باید با یکدیگر هماهنگ باشند. اما متأسفانه این رویکرد هنوز در میان مسئولین به ویژه وزارت صنعت وجود ندارد و هرکس اظهارنظر خاص خود را مطرح و رکود بازار خودرو را تشدید‌تر می‌کند.

در ادامه این مطلب بخشی از اظهار نظر وزیر صنعت و مسئولین وزارت صنعت را در مورد قیمت های جدید خودرو مشاهده می‌کنید.


23 آبان:

 2.jpg


2 دی ماه :

 

 3.jpg

11 دی ماه:

 

4.jpg

 

منبع تسنیم


نظرات

 • ممممم ممممم (16 دی 1397 ساعت 19:45)

  **** داری این خبر رو هی اپدیت میکنی امروز تا حالا یا عقده بیننده *****

 • ارین ارین (16 دی 1397 ساعت 16:28)

  با سلام
  این عدم اعلام قیمت به یک دلیل است: ترس از واکنش مردم و هجوم مردم برای انصراف از پیش ثبت نام ها و احتمال ورشکستگی این دو خودروساز.

  چون اگر قیمت را 30 تا 50 درصد برای پراید وتیبا افزایش بدهند این اتفاق برای این خودروها می افتد. مشتری این خودرها قشر ضعیف و کارمند است.

 • امید امید (16 دی 1397 ساعت 16:02)

  شما خیلی عجله دارید گرونتر کنند؟ عجیبه ها! اصله گرونتر کردنو ول کردید منتظره زود اعمال کردنش هستید! حداقل بذارید دعوتنامه ها با قیمت قبلی بیا تا عید.

 • زرشک زرشک (16 دی 1397 ساعت 13:40)

  زرشک

 • علی علی (16 دی 1397 ساعت 12:05)

  نمی تونن اعلام کنن هر عددی بگن به ضررشونه همین قیمتهای سال گذشته رو هم اعلام کنن با موج انصراف روبرو می شن تنها راه همین مدل اعلام نکردن قیمته و اداه دادن همین مسیر غلط . گرون کنن انصراف گرون نکنن انصراف ماشین ندن سود نیم کنن . ماشین بدن ارزان میشه و باز انصراف. خودرو ساز تو باتلاق نقدینگی زیاد از طریق فروش هوا به ملت گیر کرده.

 • سامان سامان (16 دی 1397 ساعت 11:03)

  سلام.اقا چرا کسی جواب مارو نمیده..بالاخره تعیین تکلیف قیمت خودروها چی شد تا کی باید سر کار باشیم!!!یکی جواب مارو بده!!!!