1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. مدیرعامل ایران خودرو : تولید 301 بدون پژو در سال آینده

مدیرعامل ایران خودرو : تولید 301 بدون پژو در سال آینده

19 دی 1397
 • 7

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید محصول پژو 301 به صورت مستقل و بدون حضور شریک خارجی و با تکیه بر توانمندی قطعه سازان کشور در سال آینده خبر داد.

مهندس هاشم یکه زارع گفت: ما به تحریم به عنوان فرصتی نگاه می کنیم و باید شرایط ایجاد شده را به سمتی هدایت کنیم که با موفقیت از این مرحله عبور کنیم.

وی هدف از حضور در سومین نمایشگاه خودرو تهران را دعوت از سازندگان و صنعتگران برای تولیدداخلی قطعات پیشرفته خودرو عنوان کرد و با بیان این که راضی نیستیم حتی یک دلار ارز از کشور خارج شود گفت: به سمتی خواهیم رفت که دیگر نیاز به واردات مواد اولیه و یا قطعات به حداقل برسد.

مهندس یکه زارع افزود: در نمایشگاه امسال برخي از قطعات و مواد اولیه وارداتی به نمایش درآمده تا قطعه سازانی که آمادگی برای تامین آن را دارند وارد عرصه تولید شده و به زنجيره تامین ایران خودرو افزوده شوند

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری گفت: بستری را آماده کرده ایم تا شرکت های دانش بنیان که توانایی تولید تکنولوژی و دانش فنی را دارند در تولید قطعه همکاری کنند و در این مسیر از مهندسان جوان برای ایجاد شرکت های دانش بنیان و یا تولیدکننده قطعه با تضمین خرید محصولات آنان حمایت خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه گفت: درحال حاضر حدود یک ششم از قیمت خودروهای پرتیراژ ارزبری دارند که این نشان دهنده خودکفایی حدود 85 درصدی تولید است. هدف ما این است که تمام قطعات و مواد اولیه وارداتی را ساخت داخل کنیم و از ارزبری آن بکاهیم.

وی افزود: با کمک دانشگاهیان و افرادی که در دانش فنی قطعات الکترونیک خودرو فعالیت می کنند نتایج مثبتی را در اردیبهشت سال آینده شاهد خواهیم بود.

مهندس یکه زارع تصریح کرد: هر نهاد و ارگانی که در داخل کشور برای خودکفایی صنعت خودرو کمک کند ما برای همکاری اعلام آمادگی می کنیم.

وی با اشاره با تجربه تولید دو محصول 206 و 207 بدون حضور شریک خارجی در تحریم های گذشته گفت: محصول 301 را نیز بدون حضور شریک خارجی به تولید خواهیم رساند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه به مشتریان برای تحویل خودروهای ثبت نامی اطمینان داد و گفت: مشکلاتی که در تامین به وجود آمد سبب تاخیر در تحویل محصولات شد، مشتریان مطمئن باشند که تمام خودروها تحویل خواهد شد.

وی تصریح کرد: مشکلات ناشی از تحریم ها که هدف دار بوده را باید رفع کنیم تا تولید به جایگاه خود برسد. ما به عنوان تولید کننده به دنبال رضایت مشتریان هستیم و سعی خواهیم کرد تا افزایش قیمت در خودروهای پرتیراژ به گونه ای اجرا شودکه قدرت خرید مردم درنظر گرفته شود

مهندس یکه زارع تاکید کرد: افزایش قمیت در خودروهای پرتیراژ به صورت پلکانی خواهد بود.

وی با بیان این که خودروها براساس استانداردهای ابلاغی محیط زیست، سازمان استاندارد و وزارت صمت به تولید می رسد گفت: محصولاتی که دارای این استانداردها است قابلیت تولید دارد. ارتقا و بهبودهایی که در محصولات اعمال می شود نیز بر اساس ذائقه و سلیقه مشتریان برمبنای نتایح مطالعات بازاریابی است.نظرات

 • وحید وحید (22 دی 1397 ساعت 11:36)

  ایران توانایی خودرو ساز شدن ندارد و مزیت تولید خودرو ندارد . تولید خودرو در بازار انحصاری داخلی فقط ابزار و بهانه ای برای **** زوری مردم و کسب ثروت راحت شده است

 • سلام سلام (19 دی 1397 ساعت 22:53)

  ازایران خودرو بعید نیست پیکان پژویی یادتونه یا پژو rd حتما می خوان موتور و گیربکس پیکان روش بزارن ...

 • رضا رضا (19 دی 1397 ساعت 19:02)

  چقدر خوبید شما

 • سعید سعید (19 دی 1397 ساعت 17:29)

  آره همینجوری بصورت پلکانی مردم را****اگر ارزبری خودروهای پرتیراژ فقط یک ششم است پس چرا قیمتشون داره دو برابر میشه؟!!!
  خوب معلومه چون دروغ که شاخ و دم نداره! بعدشم جیب آقایون خودروسازها باید هرجوری هست پر بشه دیگه. شما معوقات خودروهای ثبت نامی را تحویل بده تولید پژو 301 اونم بدون پژو که باید اسمش را بذاریم گاری 301 پیشکش!!

 • مجید مجید (19 دی 1397 ساعت 17:18)

  حرفهای این آقا زمینه ساز این است که به بهانه تولید ملی خودرو باز پول میلیاردی از بیت المال به شرکتهای خودروی تزریق گردد تا جیب مدیران زیاده خواه خالی نشود

 • محمد محمد (19 دی 1397 ساعت 14:18)

  *************** که به اسم تولیدات داخل سر مردم *****.یه پراید توش موندین حالا میخواین پژو را ملی کنید.مثل سمندتون

 • امیر امیر (19 دی 1397 ساعت 13:19)

  این آقای یکه زارع ازش بپرسید؛ یادشه زمانی که مدیر عامل شرکتی بود که کامیونهای هوو رو تولید میکردند
  آمار این آقا رو از اون زمان دربیارید ببینید کی بوده