1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تجمع برخی مشتریان سایپا در مقابل ساختمان وزارت صنعت

تجمع برخی مشتریان سایپا در مقابل ساختمان وزارت صنعت

تجمع مشتریان سایپا در مقابل ساختمان وزارت صنعت
25 دی 1397
 • 4

تعدادی از مشتریان شرکت «سایپا» در اعتراض به محقق نشدن وعده این شرکت، مقابل ساختمان اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خیابان سمیه تجمع کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان به مشکلات خود شدند.

 این افراد که تعداد آنها کمتر از یکصد نفر بود، به محقق نشدن وعده این خودروساز برای تحویل «سیتروئن C3» و «ساندرو استپ وی» اعتراض داشتند.

در پلاکاردهایی که آنها در دست گرفته اند، نشان شرکت های «سیتروئن» و «سایپا» چاپ شده و این جمله نوشته شده است که «پیش فروش به ریال، تحویل به دلار».

در ماه های اخیر به دنبال اعمال تحریم ها و همچنین نوسانات نرخ ارز، تولید خودرو کاهش و قیمت انواع خودرو در بازار افزایش یافت که سبب شد خودروسازان نتوانند در تحویل خودروهای پیش فروش شده به تعهدات خود عمل کنند.

در این شرایط خریداران این خودروها نیز ملزم شدند که مابه التفاوت تغییرات نرخ را پرداخت کنند.

خودروی سیتروئن C3 از خودروهای پسابرجامی سایپا بود که با همکاری شرکت فرانسوی سیتروئن در سایپای کاشان در مدار تولید قرار گرفت که با خروج آمریکا از برجام، روند همکاری این دو شرکت متوقف شد.

«ساندرو استپ وی» نیز در مشارکت با دیگر خودروساز فرانسوی یعنی رنو تولید می شد که اکنون سایپا در تامین قطعات آن با مشکل مواجه شده است.

منبع ایرنا


نظرات

 • حسن حسن (27 دی 1397 ساعت 13:27)

  سلام طبق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، مصوب ۲۲ فرودین ۹۵، خودروسازان نمی‌توانند با تأخیر در ارسال دعوت‌نامه‌ها، قیمت خودروهای پیش‌فروش‌شده را افزایش دهند. طبق ماده ۴ این آیین‌نامه، قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد، ملاک عمل در تعیین قیمت خودرو در قراردادهای پیش‌فروش خودرو خواهد بود. بنابراین، این اقدام خودروسازان و ستاد تنظیم بازار که خودروهایی که موعد تحویل آن‌ها گذشته است را مشمول افزایش قیمت‌ها کنند، خلاف قانون است و.ما انتظار داريم كميسيون محترم اصل 90 ، ديوان عدالت اداري و قوه قضائيه پيگير حقوق مردم باش

 • محمد محمد (26 دی 1397 ساعت 09:36)

  آفرین بر شما. باید همه جا جلوی زورگویان و دروغگویان ایستاد.

 • فرزاد فرزاد (25 دی 1397 ساعت 16:37)

  بخدا اگر کسی در کشور غمخوار ملت بود، الان باید حداقل یک سازمان حمایت از خانواده‌های شهدا و جانبازان موجود از سوانح محصولات دو غول وطنی برای مردم فعالیت می‌کرد

 • امیر امیر (25 دی 1397 ساعت 12:45)

  باید ما هم که پراید و تیبا و 405 و... ثبت نام کردیم بریم.
  قیمت خون گذاشتند