1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. وزیر صنعت:‌ پیش‌فروش‌های موعد تحویل شهریور تا دی شامل افزایش قیمت نیست

وزیر صنعت:‌ پیش‌فروش‌های موعد تحویل شهریور تا دی شامل افزایش قیمت نیست

7 بهمن 1397
 • 3

وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص افزایش قیمت خودرو، به بند دوم مصوبه ستاد تنظیم بازار اشاره کرد و گفت: خودروسازان مکلف به تحویل خودروهای پیش فروش شده با تاریخ تحویل اول شهریور ماه تا سی‌ام دی ماه به قیمت قبل هستند.

رضا رحمانی دیروز شنبه تاکید کرد که هرگونه افزایش قیمت جدید برای پیش فروش ها و فروش های آتی خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت برای آن دسته از پیش فروش هایی که دارای تاریخ تحویل در قرارداد شهریور تا دی ماه 97 بوده اند نیز شامل می شود یا نه؟ گفت: با این تفسیری که گفتم، افزایش قیمت شامل آنها نمی شود؛ در صورتی که قیمت خودرو و یا تاریخ تحویل قطعی در قرارداد قید شده باشد، ملاک همان خواهد بود.

رحمانی با تاکید بر اجرای دقیق ماده 4 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: «همانطور که پیش از این بارها عرض کرده ام، همه باید به تعهداتشان پایبند باشند و اگر از این تعهد عدول کنند، سازمان حمایت در دفاع از حقوق مصرف کنندگان برخورد نظارتی را اعمال خواهد کرد.»

وزیر صنعت درباره ضرر و زیان خودروسازان از این مساله نیز توضیح داد: همانگونه که پیش از این اعلام کرده ام، در عمل به تعهدات حساس هستیم و هیچ مماشاتی با خودروسازان نخواهیم داشت زیرا با قرارداد قطعی خرید کرده اند و همه باید به این تعهد پایبند باشند.

رحمانی افزود: در هر موضوعی وقتی قولی به مردم می دهیم باید به آن عمل کنیم؛ وقتی خودروسازان در پیش فروش های عادی خود به مردم تعهد داده اند که قیمت مطابق زمان تحویل مندرج در قرارداد محاسبه می شود، باید به آن پایبند باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد، خریداران به برخی شایعات و خبرهای غیرموثق توجه نکنند؛ زیرا خودروسازان مکلف به تعهدات قبلی قیمت و زمان تحویل هستند.

رحمانی پیشتر اعلام کرده بود: «وزیر صنعت در کنار مردم و مطالبه‌گر حقوق مردم از خودروسازان است. در جلسه های روزهای اخیر از مدیران 2 خودروساز بزرگ خواسته شده که براساس قراردادها روند تحویل خودروها تسریع شود و قراردادهای قطعی مشمول افزایش قیمت نمی‌شود».

منبع ایرنا


نظرات

 • محمدمهدي محمدمهدي (11 بهمن 1397 ساعت 23:38)

  جناب وزير همه پيش ثبت نامها تو يك روز بوده چرا تا دي بهمن و اسفند و.... كه اينترنت شون ضعيف بوده شدند آخر لطفا به فكر مردم عادي هم باشيد وقتي ثبت نام با كد ملي و غير قابل انتقاله يعني همه ميخوان استفاده شخصي بكنند مگه با آشوب و دادو بيداد بايد كار و جلو برد منطقي رفتار كنيد ممنون

 • Mohsen Mohsen (7 بهمن 1397 ساعت 11:54)

  تو وقتی اومدی ما پول رو واریز کرده بودیم .. پس از چیزی سر در نمیاری سکوت کن مردم رو سرگردون نکن ...تو کاره ای نیستی . ملت اکه بریزن دادگاه شکایت از تو بهتر جواب میگیرن . پیش فروش قبل از شهریور شرطش قیمت مصوب ابتدای سال ۹۷ بود نه ۵ درصد حاشیه و بازی های جدیدت

 • حمید حمید (7 بهمن 1397 ساعت 10:46)

  سلام
  افزایش قیمت 5%..10%..15% نه که 20 میلیون رو خودروها بکشند؟
  آخه رو چه قانون و ضابطه ای؟
  من کارمند از کجا بیارم 20 میلیون اضافه بدم؟
  من با وام و قسط و فروش پراید فرسوده ام تونستم ثبت نام کنم.
  آخه همه که دلال نیستند؟ بعضی ها هم خودرو را برای زیر پای خودشان و خانواده شان میخواهند.
  چرا باید مردم بیچاره و کارگر و کارمند زیاده خواهی خودروسازها را بدهند.
  پس دولت چکاره است؟دلار که ارزان شد!!!!
  تحریم=ملت گرانی=ملت زیاده خواهی خودروساز=ملت مالیات=ملت حقوق های بالا=مسئولین فیش های نجومی=مسئولین فراراز مالیات=مسئولین و.......