1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. وزیر صنعت: کیفیت برخی از خودروهای داخلی قابل قبول نیست

وزیر صنعت: کیفیت برخی از خودروهای داخلی قابل قبول نیست

9 بهمن 1397
  • 2

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کیفیت بسیاری از خودروهای داخل قابل قبول نیست، گفت: وزارت صمت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.

رضا رحمانی در پاسخ به اینکه علت مشکلات متعدد در خودروسازی علیرغم حمایت های بسیار از این صنعت چیست؟ گفت: اگرچه در سال‌های گذشته حمایت های خوبی از این صنعت انجام گرفت اما پس از تحریم های جدید حمایت جدی مانند پرداخت تسهیلات به آنان اتفاق نیافتاد.


صنعت خودروسازی ایران 10 هزار میلیارد دلار صرفه اقتصادی دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه در خودروسازی همه دم از تولید ملی می‌زنند درحالیکه با شروع تحریم‌ها خودروسازان از عمل به تعهدات وا مانده‌اند خودورسازی چه منفعتی برای کشور دارند، خاطرنشان کرد: در صورتی که صنعت خودروسازی در کشور وجود نداشت برای واردات خودروهای موردنیاز باید سالانه 15 هزار میلیارد دلار هزینه می‌شد در حالیکه در حال حاضر حدود 5 هزار میلیارد دلار برای واردات قطعات موردنیاز خودروسازی هزینه می شود.

وی ادامه داد: در واقع صنعت خودروسازی ایران علیرغم مشکلات موجود 10 هزار میلیارد دلار برای کشور صرفه اقتصادی به همراه دارد.

وزیر کابینه دوازدهم با بیان اینکه کیفیت بسیاری از خودروهای داخل قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه جامعی برای افزایش کیفیت و رونق تولید داخل در این حوزه دارد.نظرات

  • احد احد (9 بهمن 1397 ساعت 14:27)

    سلام، جناب آقای وزیر محترم کیفیت کدومش قابل قبوله.لطفا اول اونو بگید؟

  • فرزاد فرزاد (9 بهمن 1397 ساعت 10:19)

    اولا مثل اینکه این روزا همه عزیزان زدن تو کار دروغ سیزده و بعدشم به نظرتون عدد ۱۰ هزار میلیارد دلار یه ذره از دروغ سیزده هم رد نکرده، مگه کل درآمد سالانه کشور چقدره!