1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. افزایش تیراژ تولید محصولات رنو در ایران

افزایش تیراژ تولید محصولات رنو در ایران

10 بهمن 1397
  • 1

با اعلام آمار تولید خودروسازان به بورس، مشخص شد تیراژ محصولات رنو در ایران خودرو و پارس خودرو طی دی‌ماه روند افزایشی داشته است. بر این اساس، در مجموع سه هزار و ۹۴۴ دستگاه انواع محصولات رنو در دو خودروساز بزرگ به تولید رسیده که نشان‌دهنده رشد نسبت به آذرماه است.

ایران خودرو و پارس خودرو در آذر تنها ۶۷۷ دستگاه انواع محصولات رنو تولید کرده بودند، اما در اولین ماه زمستان، تیراژ را سه هزار و ۲۶۷ دستگاه افزایش دادند. با این حساب، تولید محصولات رنو در ایران طی دی‌ماه و در مقایسه با آذر، حدود ۵۰۰ درصد رشد را تجربه کرده است. اینکه چرا تیراژ محصولات رنو ناگهان در دی‌ماه جهش کرده، احتمالا به تسریع ترخیص قطعات از گمرک مربوط است.

خودروسازان کشور از فرصت سه ماهه‌ای که آمریکا پس از خروج از برجام در اختیار صنعت خودرو کشور گذاشت، استفاده و تا حد امکان قطعات محصولات مختلف از جمله خانواده رنو را وارد و ذخیره کردند. این در حالی بود که به‌دلیل بروز مشکلات ارزی و برخی بخشنامه‌های دولت و بانک مرکزی، قطعات وارداتی به کندی از گمرک ترخیص می‌شد و از همین رو تیراژ انواع خودرو افت کرد. در ادامه اما همکاری بیشتری در راستای ترخیص قطعات از گمرک صورت گرفت و احتمالا رشد تیراژ محصولات رنو طی دی‌ماه نیز با این موضوع در ارتباط است. خودروسازان در حال حاضر چند ده هزار تعهد عقب افتاده رنو دارند و طبق آخرین اخبار، بعید است توان عمل به همه آنها را داشته باشند.نظرات

  • حسین حسین (10 بهمن 1397 ساعت 13:47)

    خوب حالا که اینطور است پس چرا هنوز تیر ماه را حتی دعوتنامه صادر نمی کنند .