1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. سازمان مالیات: خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند

سازمان مالیات: خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند

14 بهمن 1397
  • 2

براساس سازکاری که در دست اجراست، وزارت امور اقتصادی و دارائی به ماجرای تحویل خودروهای معوق خودروسازان ورود کرده و از کسانی که با هدف فروش و کسب درآمد، در فروش اینترنتی خودروسازان شرکت کرده اند، مالیات می‌گیرد.

با توافق به عمل آمده میان وزارت صنعت و خودروسازان قرار شده خریدارانی که زمان تحویل خودروهای آنها اول شهریور ماه تا 30 دی ماه است خودروهای خود را با قیمت قبل دریافت کنند. یک مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی در همین ارتباط گفته است: اجرای ماده4 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان در تحویل خودروهای ثبت نامی به مردم با قیمت‌های گذشته باعث می‌شود خریداران به دلیل تفاوت قیمت خودروهای ثبت نامی و بازار آزاد، سود قابل توجهی را کسب کنند.

وی افزود: در این میان کسانی هستند که بیش از یک خودرو ثبت نام کرده و به نوعی مصرف کننده نهایی خودرو نیستند و با هدف کسب سود و درآمد در طرح های فروش اینترنتی شرکت کرده اند.

این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی با بیان اشاره به توافق‌های اولیه میان وزارت خانه امور اقتصادی و دارائی و صنعت، معدن و تجارت، گفت: مطابق این توافق فهرست، مشخصات و کدملی خریدارانی که در طرح های پیش فروش شهریور تا دی ماه خودروسازان شرکت کرده اند، از سوی وزارت صمت در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارائی قرار می‌گیرد تا براساس آن، خریدارانی که بیش از یک دستگاه خودرو خریداری کرده‌اند مشمول پرداخت مالیات از محل کسب درآمد از این محل خواهند شد.

وی تصریح کرد: نابسامانی ماه‌های اخیر بازار خودرو، باعث شده تا عده ای سودجو روی این موج سوار شده و برای کسب سود و درآمدهای کاذب به خرید و فروش خودرو روی آورند. این اقدام در نگاه نخست یک ناهنجاری اقتصادی به شمار می‌آید که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود اما تا آن زمان، سازمان امور مالیاتی به این حوزه ورود کرده و از فعالان آن مالیات دریافت خواهد کرد. البته دیگر اطلاعات مالی این افراد نیز بررسی می شود تا در صورت انجام اقدامات مشابه، ملزم به پرداخت مالیات شوند.

منبع تسنیم


نظرات

  • علی علی (15 بهمن 1397 ساعت 11:10)

    چرا این موضوع رو وقتی میخاسین ثبت نام کنین از ملت نگفتین . بازار سیاه خودرو رو خود خودروساز بوجود آورد.ماشینای مردم رو رفت فروخت تو بازار ازاد با پول مردم در اونموقع کلی عشق و حال کرد و الان دست مردم رو گذاشت توی حنا بد کردن ملت از شما حمایت کردن خودروهای لگن تون رو خرید کردن .کجای دنیا اینجوریه برادر من

  • سید سید (15 بهمن 1397 ساعت 00:25)

    خریدار بیش از یک خودرو باید مالیات بدهد درست سالها کارکردیم مقداری پول نقد پس انداز کردیم تا برای روز مبادا و ازدواج فرزندان و بیماری حالا با این همه تورم بوجود امده ارزش این پول ما به یک سوم رسیده خسارت مار ا آیا دولت جبران میکند و یا اینکه فقط بدنبال گرفتن مالیات بیشتر به هر طریق ممکن است اگر میبیند مردم بدنبال خرید اتوموبیل و یا سکه وارز هستند بیشتر بخاطر حفظ ارزش پولی است که سالهابرای بدست اوردنش عرق ریختن جان کندن