1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. هنوز حتی یک خودرو وارداتی هم ترخیص نشده است

هنوز حتی یک خودرو وارداتی هم ترخیص نشده است

27 بهمن 1397
 • 2

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: وقتی چهل روز از این بخشنامه گذشته و حتی یک خودرو ترخیص نشده چرا یک نفر از دولت نمی‌آید بپرسد که چه اتفاقی افتاده؟ چرا اجرایی نمی‌شود؟ و اگر قابل اجرا نیست علت آن چیست؟ این نشان می‌دهد که اصلا برای آنها مسائل ما اهمیتی ندارد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص ترخیص خودروها از گمرک گفت: بیش از یک ماه از دستورالعمل ترخیص خودروهای باقی مانده از گمرک گذشته است اما حتی یک دستگاه خودرو نیز ترخیص نشده است و هیچ‌گونه همتی برای تعیین تکلیف این خودروها وجود ندارد. در واقع همه را سر کار گذاشته‌اند.

مهدی دادفر ادامه داد: بخش‌نامه‌ای که اعلام شده اصلاً اجرایی نیست. همه پول را نقد می‌خواهند، مابه‌التفاوت قیمت ارز را باید پرداخت کنند، هیچ‌گونه ضمانتنامه نیز قبول نمی‌شود. اینها همه نشان از آن دارد که نمی‌خواهند کار راه بیفتد و فقط موجب ایجاد نارضایتی می‌شوند. دولت در حرف چیزی دیگری می‌گوید اما در هنگام عمل می‌گوید باید سهم من هم برسد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: وقتی چهل روز از این بخشنامه گذشته و حتی یک خودرو ترخیص نشده چرا یک نفر از دولت نمی‌آید بپرسد که چه اتفاقی افتاده؟ چرا اجرایی نمی‌شود؟ و اگر قابل اجرا نیست علت آن چیست؟ این نشان می‌دهد که اصلا برای آنها این مسائل اهمیتی ندارد و فقط به فکر منافع خودشان هستند.

از طرف دیگر به ایام پایان سال نزدیک می‌شویم و عملا از 15 اسفند تا 17 فروردین کشور تعطیل می‌شود. دوستان ما در انجمن دیگر خسته شده‌اند و تصمیم گرفتند که پول مردم را با سودش برگردانند زیرا بر خلاف دولت ما به دنبال آسایش و آرامش مردم هستیم و خودمان هم بی‌خیال این خودروها می‌شویم زیرا اراده‌ای برای حل این معضل وجود ندارد.

منبع ایلنا


نظرات

 • kamran kamran (28 بهمن 1397 ساعت 01:20)

  رئیس جان شرمنده !!! این خودروهایی که توی نمایشگاههای تهران میان از کدوم سیاره افتادن توی بغل بچه مایه دارها؟؟؟
  شما که ترخیص نکردید، قاچاقی هم که نمیاد، پلیس راهور هم که با سفارش و رشوه پلاک نمیکنه!!!
  نکنه ما تو اروپا هستیم و خبر نداریم !!!

 • علی علی (27 بهمن 1397 ساعت 18:33)

  ما که چندین ماهه پولمان خابیده و متظرر میشویم که نمی توانیم بی خیال شویم معلوم شما دارید ذهن مروم آماده می کنید که شریک دولت *** شوید با با خجالت بکشید چقدر **** الان هم با قوانین دارید جیب ملتو میزنید ننگ بر شما