1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. یک کارشناس صنعت خودرو: افزایش قیمت خودرو فقط جوسازی دلالان است

یک کارشناس صنعت خودرو: افزایش قیمت خودرو فقط جوسازی دلالان است

29 بهمن 1397
 • 6

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.

حسن کریمی سنجری با اشاره به افزایش قیمت خودرو در در بازار در چند روز اخیر، اظهار کرد: در حال حاضر خودروسازان باید خودروهایی که در گذشته پیش‌فروش کرده‌اند را به مشتریان‌شان تحویل دهند و با توجه به این‌که عمده این مشتریان را دلالان تشکیل داده‌اند، جوسازی‌هایی در بازار خودرو به وجود آمده که موجب گرانی قیمت خودرو شده است.

وی ادامه داد: دلالان علاقه‌مند هستند که در این شرایط قیمت خودرو را افزایش دهند، چرا که بیشتر افرادی که در گذشته خودرو پیش‌خرید کرده‌اند دلالان هستند و بنده بارها این موضوع را گوشزد کرده‌ام که تا زمانی که فروش خودرو به این صورت باشد که به قیمت‌های حاشیه بازار توجه نشود و قیمت خودرو در کارخانه پایین‌تر از بازار باشد، قطعاً چنین مشکلاتی به وجود خواهد آمد و در این شرایط عرصه برای جولان دلالان باز خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: پس از این‌که دلالان خودروهای خود را از شرکتهای سازنده دریافت کردند و توانستند این خودروها را در بازار به فروش برسانند، قطعاً بازار خودرو آرامش پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها منطقی‌تر خواهد شد. باید به این موضوع نیز اشاره کرد که در این شرایط تولیدکننده سودی نخواهد برد، چرا که تولیدکننده باید براساس قیمت مصوب خودروی خود را تحویل خریداران دهد.

کریمی سنجری با تاکید بر این مساله که در این شرایط تنها دلالان سود کلانی خواهند برد، اظهار کرد: پیشنهاد من این است که در این شرایط مردم به هیچ عنوان اقدام به خرید خودرو نکنند و منتظر ثبات قیمت‌ها و ایجاد شرایط مناسب در بازار خودرو شوند.

منبع ایسنا


نظرات

 • سید سید (30 بهمن 1397 ساعت 08:46)

  آقای کارشناس ایرانخودرو خودش دارد در روز روشن وعلنی خودرو ملی سمند و به قیمت 81900000تومان میفروشد دلال چکاره است تمام این گرانی ها را خودرو سازان باهمکاری دولت انجام میدهند بعد میگذارند به گردن دلالان

 • Hamid Hamid (29 بهمن 1397 ساعت 16:45)

  این کارشناس خیلی********، اسم دلالارو خراب نکن****** ، از تو *******بازم خودت

 • علی علی (29 بهمن 1397 ساعت 15:10)

  دلال اصلی خود خودرو سازان هستند فرقون میسازن به دلار میفروشن

 • یاسین یاسین (29 بهمن 1397 ساعت 13:38)

  افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده با هر تاریخ تحویلی غیرقانونی است،طبق قانون افزایش قیمت‌ خودرو نباید شامل گذشته شود یعنی قانون عطف به ماسبق نمیشود و نسبت به آینده باید اعمال شود.
  نکته دیگر اینکه طبق ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو،در طرحهای پیش فروش، قیمت روز انعقاد عقد(یعنی روز ثبت نام) ملاک است

 • یاسین یاسین (29 بهمن 1397 ساعت 13:27)

  عامل اصلی گران شدن خودرو،خود خودرو سازها هستن.

 • کیومرث کیومرث (29 بهمن 1397 ساعت 11:24)

  مشخص نیست آقای سنجری از چه نظر کارشناس خودرو هستند زیرا اگر کارشناس واقعی بودند با این اظهار نظر غیر کارشناسی گناه صمت و خودروسازان داخلی را در افزایش قیمت و نابسامانی بازار حاشا نمیکردند.