1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. با افزایش قیمت، فروشنده در بازار خودرو زیاد شد؛ جولان نمایندگی‌ها در فضای مجازی

با افزایش قیمت، فروشنده در بازار خودرو زیاد شد؛ جولان نمایندگی‌ها در فضای مجازی

29 بهمن 1397
 • 2

در حال حاضر با وجود عرضه قطره چکانی خودرو در بازار عمده معاملات و حتی پیدا کردن مشتری توسط فروشندگان و نمایندگی‌های فروش شرکت‌های خودروساز در فضای مجازی انجام و ظرف چند روز خودرو آن هم با قیمت روز به دست خریدار می‌رسد.

این هفته بازار خودرو شاهد رشد افسار گسیخته قیمت انواع خودروهای داخلی است و متأسفانه هنوز این روند متوقف نشده است. رشد قیمت‌ها در بازار به حدی شده که خرید خودرو برای مردم غیر ممکن است و کمتر کسی به سمت معامله خودرو می رود. این در حالی است که با نزدیک به ماه پایانی سال به دلیل تعطیلات نوروزی همیشه بازار خرید و فروش خودرو رونق داشت.

در حال حاضر قیمت خودرو به حدی هر روز در حال تغییر است که انگار دست پیش از قیمت دلار گرفته است. به نحوی که امروز قیمت پراید 111 وارد کانال 47 میلیون تومان شده است.

*جولان نمایندگی‌ها در فضای مجازی

نکته قابل توجه در بازار عملکرد فروشندگان و نمایندگی‌های فروش شرکت‌های خودروساز است به این صورت که با وجود عرضه قطره چکانی خودرو در بازار عمده معاملات و حتی پیدا کردن مشتری در کانال های تلگرامی انجام و ظرف چند روز خودرو آنهم با قیمت روز به دست خریدار می‌رسد. علاوه بر این نمایندگی‌های خودروسازان نیز به صورت ویرایشی به برخی از مشتریان خودرو با قیمت بازار آزاد می‌فروشند.

جالب تر اینجاست رشد قیمت ها باعث شده تا برخی برای سود بیشتر خواستار فروش خودرو در بازار باشند اما مصرف کنندگان اصلی تمایلی به خرید خودرو ندارند. فروشندگان خودرو وضعیت این روزهای بازار خودرو را نبود نظارت بر معاملات می‌دانند و معتقدند این شرایط مقطعی است و خریداران باید منتظر ثبات بازار باشند.

منبع تسنیم


نظرات

 • حمید حمید (30 بهمن 1397 ساعت 13:38)

  جمع کنید این سیاه نمائی ها را. مگه وزیر وقتی اعلام فروش 5% زیر قیمت بازار را اعلام میکرد از این روزها خبر نداشت! خب خودروساز ماشین بیرون نمیده . قیمت که بالا رفت میاد زیر حاشیه بازار می فروشه. این مطلب را پسر 6 سالع من می فهمه آیا وزیر .....یا سازمان حمایت ............... یا تعزیرات.......... یا دادستان..................... نه بابا اینطوری هم نیست. زیر اون کاسه یه نیم کاسه ای هست.

 • جابر جابر (29 بهمن 1397 ساعت 12:31)

  همش بازی شده شرکت خوردو ها را برای نمایندگی می فرسته. نمایندگی هم سریع بین دلال ها توزیع می کنند . بعد میری نماینگی قیمت کنی می بینی گرون تر از دلال می فروشن .
  نمایندگی ها باید پلمپ شوند