1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. ورود 120 هزار خودروی دپو شده ایران خودرو و سایپا به بازار

ورود 120 هزار خودروی دپو شده ایران خودرو و سایپا به بازار

7 اسفند 1397
  • 2

دبیر انجمن قطعه سازان همگن با بیان اینکه هم اکنون 120 هزار دستگاه خودرو در کف کارخانه ایران خودرو و سایپا قرار دارد، افزود: وقتی این خودروها راهی بازار شود به طور حتم قیمت خودرو در بازار کاهش پیدا می کند.

آرش محبی نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار بیش از ۳۰ درصد حباب دارد، اظهارداشت: با توجه به افزایش حجم تولید شرکت‌های خودروساز، مردم نباید درگیر هیجانات شده و اقدام به خرید خودرو از بازار کنند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در کف کارخانه ایران خودرو و سایپا قرار دارد، افزود: وقتی این خودروها راهی بازار شود به طور حتم قیمت خودرو در بازار کاهش پیدا می کند.

دبیر انجمن قطعه سازان همگن تصریح کرد: تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان کمک دولت به قطعه سازان پرداخت شده و امیداریم تا پایان هفته مابقی منابع تعیین شده به قطعه سازان برای تسریع در فعالیت و رفع مشکلات پرداخت شود.

محبی نژاد با اعلام اینکه علاوه بر این خودروسازان هم باید برای باید رفع مشکلات قطعه سازان اصلاحات لازم را در قیمت قطعات انجام دهند، گفت: به صورت میانگین باید قیمت قطعات خودرو بین ۷۰ تا ۱۴۰ درصد افزایش پیدا کند تا امکان فعالیت و توسعه برای قطعه سازان فراهم شود.نظرات

  • nashenas nashenas (8 اسفند 1397 ساعت 10:53)

    تمام این کمبود خودرو و این حرفها بحث گرون کردن خودرو بود و بس، خب الان 206 تیپ دو که قبلا حدود 35 میداد، الان داره حدود 60 تومن میفروشه و کلا ماجرا تموم شده است، خودرو ساز خودرو رو دپو می کنه تا توی بازار گرون بشه بعد میاد 5 درصد زیر قیمت بازار میفروشه و خودرو های دپو شده رو آزاد میکنه به همین سادگی...

  • علی علی (7 اسفند 1397 ساعت 20:07)

    وقتی خودرو هست بیجا می کنید تحویل یک ماهه را ۴ ماهه تحویل می دهید