1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. سازمان توسعه تجارت خبر از منتفی بودن ثبت سفارش خودرو‌ها در سال ۹۸ داد

سازمان توسعه تجارت خبر از منتفی بودن ثبت سفارش خودرو‌ها در سال ۹۸ داد

8 اسفند 1397
  • 0

صدور مجوز تکمیل مدارک تنها برای خودرو‌های ثبت نام شده تا ۱۶ مرداد ۹۷ امکان پذیر می باشد .

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تا آخر هفته خودرو‌هایی که تا ۱۶ مرداد ثبت سفارش شده‌اند با ابلاغیه سران سه قوه ثبت سفارش مجدد می‌شوند.

محمد مودودی، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ارز کشور صرف واردات خودرو‌های در گمرک مانده شده است و مشتریانی در داخل کشور بابت خرید آنها پول پرداخت کرده‌اند و منتظر ترخیص خودرو‌های خود از گمرکات هستند.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران، اظهار کرد: جدای از موضوع تخلف یا عدم تخلف واردکنندگان، موضوع ترخیص خودرو‌های در گمرک مانده مورد بررسی قرار گرفته و وزارت صمت برای موضوع ثبت سفارش خودرو مصوبه و آیین نامه‌ای صادر کرده است و ثبت سفارش این خودروها، منتظر ابلاغیه شورای عالی سران سه قوه است و فقط خودروهایی که تا 16 مرداد امسال ثبت سفارش شده‌اند مجوز تکمیل مدارک دارند تا ثبت سفارش مجدد را برای تحویل خودروهای خود انجام دهند.

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در شرایط کنونی مدیریت منابع ارزی، ارز حاصل از صادرات را باید صرف تأمین کالا‌های اساسی، تأمین دارو و همچنین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز صنعت کند و به همین منظور در سال 98 برای واردات خودرو اولویتی نداریم.

 نظرات