1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. عدم ترخیص و توقیف خودروهای ۳۹ شخص حقیقی و حقوقی در گمرک + سند

عدم ترخیص و توقیف خودروهای ۳۹ شخص حقیقی و حقوقی در گمرک + سند

14 اسفند 1397
  • 0

در پی آغاز ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده از گمرک، اعلام شد که ترخیص، مرجوع کردن، تبدیل عنوان اظهار یا ابطال و تغییر مالک خودروهایی که مربوط به ۳۹ شخص حقیقی و حقوقی هستند، جلوگیری شود.

سامانه گمرک ایران بخشنامه‌ای مربوط به فریده زبیدی - مدیرکل مبارزه با جرایم سازمان یافته - را منتشر کرده است که بر اساس آن مشخص شد بخشی از خودورهای وارداتی پرونده‌ای در شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب (کارمندان دولت) دارند. پرونده‌هایی که ظاهراً متعلق به تعداد ۳۹ نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی در جریان واردات خودرو از گمرک است.

در این بخشنامه آمده است" تا اطلاع ثانوی درباره کلیه خودروهای متعلق به تعداد ۳۹ شخص حقیقی و حقوقی معرفی شده که در گمرکات کشور وجود دارند و به لحاظ قاچاق بودن یا در راستای اجرای ماده ۴۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز توقیف شده‌اند را از ترخیص، مرجوع کردن آنها، تبدیل عنوان اظهار یا ابطال آن و تغییر مالک و دیگر مندرجات قبض انبار خودروهای اشخاصی مورد نظر و موصوف، جدا جلوگیری شود".

در این بخشنامه همچنین به وجود پرونده‌ای برای خودروهای وارداتی در شعبه دادسرای ویژه کارکنان دولت اشاره شده و آمده است "جهت اطلاع از ثبت سفارش‌های غیر مجاز و غیر قانونی که موضوع در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) تهران مطرح رسیدگی است.

در این زمینه مرجع نهایی برای پاسخگویی به استعلامات در مورد ثبت سفارش‌های مورد نظر، صرفاً شعبه یاد شده است و به همین جهت هر گونه استعلام مقتضی باید از شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) تهران به عمل آید".

57839416.jpg

 

منبع ایسنا


نظرات