1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ایران خودرو ۵۷۰۰ دستگاه خودرو را طی ۸ روز فروخت

ایران خودرو ۵۷۰۰ دستگاه خودرو را طی ۸ روز فروخت

14 اسفند 1397
 • 6

ایران خودرو پس از صدور مجوز اختصاص ۲۰ درصد از تولیدات روزانه خود به فروش فوری از سوی وزارت صمت، تعداد ۵هزار و ۷۰۰دستگاه خودرو را به صورت فوری از سی‌ام بهمن، در هشت روز، به فروش رسانده است.

براساس اسناد تعداد 35هزار و 405دستگاه خودرو از ابتدای بهمن تا روز یازدهم اسفندماه صادر شده و همین تعداد خودرو به مشتریان تحویل داده شده است که برمبنای نظرات کارشناسان بازار، با افزایش عرضه، قیمت خودرو در روزهای اخیر با سیر نزولی همراه بوده است.

افزایش تعداد تولید با شیب کم نیز به علت مشکلات قطعه سازان به سبب تحریم و مشکل نقدینگی سبب کاسته شدن عرضه به بازار شد که افزایش تقاضای واقعی در روزهای پایانی سال، به کمبود خودرو در بازار دامن زد.

برمبنای این گزارش ، با توجه به شرایط ایجاد شده در بازار خودرو،‌ با دستور مدیرعامل ایران خودرو،‌ این خودروساز به عنوان تامین کننده اصلی بازار، کارگروه های تخصصی برای تحلیل وضعیت در هفته‌های گذشته تشکیل داده تا قیمت بازار خودروها را به قیمت های کف هفته اول بهمن ماه کاهش دهد که به اذعان کارشناسان بازار، این هدف درحال محقق شدن است به گونه ای که قیمت در بازار آزاد سیر نزولی در پیش گرفته است.

ایران خودرو به منظور دست یابی به این هدف و کاهش و یا تثبیت قیمت خودرو در بازار آزاد، برنامه‌ریزی مجدد و تخصیص منابع حاصل از فروش به قطعه سازان برای افزایش توان تولید را در دستور کار قرار داد. این خودروساز به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان واقعی برنامه فروش 20 درصد از تولید روزانه به صورت فوری را به اجرا گذاشت و محدودیت هایی از جمله امکان ثبت نام فقط یک دستگاه خودرو برای هر کد ملی، عدم ثبت نام در 18 ماه گذشته برای محصولات ایران خودرو و حداقل سن 18 سال را اعمال کرد.

همچنین در طرح های فروش فوری روزانه کاهش اختصاص خودرو به مشتریانی که در گذشته بیش از یک ثبت نام داشته اند و عدم تخصیص خودرو به مشتریان حقوقی به عنوان عوامل محدود کننده درنظر گرفته شد.

پیش بینی می شود، با افزایش عرضه و تحویل خودروها در فروش فوری، کاهش قیمت در بازار ادامه داشته و شرایط مطلوب تری برای تامین نیاز از سوی مشتریان واقعی و نهایی فراهم شود.

منبع تسنیم


نظرات

 • مینا مینا (15 اسفند 1397 ساعت 08:54)

  مردم پولدارن دیگه اگه پول دار نبودن اینهمه گرانی نمیشد

 • گورستان گورستان (14 اسفند 1397 ساعت 14:03)

  مرررررررررررردونه؛ پول از کجا میارین میخرین؟؟!!! بگین تا ماهم بدونیم.

 • اویس اویس (14 اسفند 1397 ساعت 13:12)

  ملت پول از کجا میارین ؟؟!! پس اینا کی ن تو اجتماع از گرونی خودرو مینالن !؟؟!!؟؟!! چتونه !!

 • وحید وحید (14 اسفند 1397 ساعت 12:07)

  ایرانخودرو قرار بود 20% فروش فوری داشته باشه بقول خودشون هر روز 2100 دستگاه تولید میکنن که با احتساب 8 روز میشه 3360 خودرو چطور 5700 خودرو فروش فوری کرده؟ هم تونو به خدا می سپاریم و مطمئن باشید به بدترین شکل ممکن زمینگیر خواهید شد

 • محمد امین محمد امین (14 اسفند 1397 ساعت 09:02)

  کجا قیمت ارزون شده تا قبل اعلام قیمت جدید ایرانخودرو پژو 405 تو بازار 70 ملیون بود به محض اعلام قیمت 72 ملیونی الان 405 تو باز رو ی 80ملیون میچرخه دل خوش کردین با این اهن قراضه های ادم کش

 • امیر امیر (14 اسفند 1397 ساعت 08:52)

  خودروهایی که با ارز ۳۸۰۰ تومنی عمدا ناقص تولید شده بودو احتکار شده بود رو به قیمتهایی فروختند.
  هموطنان خربدار و متقاضی خودرو با این شرایط، خوب دولا و خم بشید که سه پشته سوارتون بشن.
  دلم میسوزه براتون