1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. کانسپت ایتال‌دیزاین داوینچی، کوپه‌ای با درهای گالوینگ رسما معرفی شد + عکس

کانسپت ایتال‌دیزاین داوینچی، کوپه‌ای با درهای گالوینگ رسما معرفی شد + عکس

3 فروردین 1398
  • 0

ایتال‌دیزاین چندی پیش با انتشار تصویری، پیش‌نمایشی از کوپهٔ کانسپت جدید خود را ارائه کرد و حالا با انتشار اطلاعات و تصاویر بیشتر، آن‌را رسماً معرفی کرده است. این خودرو که داوینچی نام دارد، کوپهٔ جذابی است که از ظاهری شیک و امروزی برخوردار است. هرچند دماغهٔ این کانسپت کمی تهاجمی است اما دیگر قسمت‌های آن به لطف خطوط سیال و منحنی‌های ملایم، نمای آرامی را به نمایش گذاشته است. این طراحی پویا در قسمت عقبی خودرو هم ادامه پیدا کرده چراکه در این قسمت گلگیرهای عضلانی و دیفیوزر بسیار بزرگی دیده می‌شود. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های داوینچی اما درهای گالوینگ آن است که به سمت بالا باز شده و کابین چهارنفرهٔ لوکس خودرو را به نمایش می‌گذارد.

93b18a39-italdesign-davinci-concept-1.jpg
در داخل خودرو در مقابل راننده بیش از هر چیز غربیلک فرمان D شکل با کنترل‌های لمسی جلب‌توجه می‌کند درحالی‌که پشت این غربیلک، صفحه آمپر دیجیتالی نسبتاً معمولی به چشم می‌خورد. ویژگی جالب‌تر داخلی کانسپت داوینچی اما تودوزی آلکانترای آن است که در پشت آن، دکمه‌ها و کنترلرها جای گرفته‌اند. این یعنی کاربران بجای دکمه‌های فلزی یا کلیدهای کرومی، آلکانترا را لمس می‌کنند. در کنسول مرکزی خودرو نیز صفحه‌نمایش تبلت مانندی برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جای گرفته که به نظر می‌رسد از درون حوضچهٔ آبی خارج شده است. علاوه بر این، به‌منظور ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی برای سرنشین جلو هم یک صفحه‌نمایش کوچک در نظر گرفته شده است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی قابل‌توجه کانسپت داوینچی نیز می‌توان به تریم فلزی و دریچه‌های شیک سیستم تهویه اشاره کرد.

 4.jpg

هرچند داوینچی کانسپت بسیار جالب و جذابی است اما حداقل فعلاً برنامه‌ای برای تولید آن وجود ندارد. به گفتهٔ اتوکار، داوینچی خودرویی است که می‌تواند توسط خودروسازان دیگری به تولید برسد. طبق این گزارش، امکان تولید این کانسپت با ایجاد تغییراتی بسیار جزئی وجود دارد و به‌گونه‌ای طراحی شده که بتواند هم از قوای محرکهٔ سنتی و هم از موتورهای الکتریکی استفاده کند. پیشرانهٔ سنتی‌ای که برای این کوپهٔ لوکس در نظر گرفته شده یک واحد 4 لیتری V8 با سامانهٔ چهارچرخ محرک است. از سوی دیگر، نسخهٔ الکتریکی می‌تواند به موتورهای الکتریکی در جلو و عقب مجهز باشد که باطری‌های آن در زیر کف خودرو نصب می‌شوند. بااین‌حال هنوز مشخص نیست که آیا شرکت‌های خودروسازی به این کانسپت علاقه نشان خواهند داد یا نه. کانسپت ایتال‌دیزاین داوینچی رسماً در نمایشگاه ژنو به نمایش عمومی درخواهد آمد.

 3.jpg

5.jpg

 

6.jpg

منبع پدال


نظرات